zuvu taukai

Kai kurie dalykai nuo seno žinomi kaip naudingi. Štai žuvų taukai vaikams perkami tikintis suteikti organizmui naudingų medžiagų, stiprinti imunitetą. Jie pasižymi ne viena gera savybe.

Apie žuvų taukų naudą

Kas yra imunitetas? Tai organizmo apsisaugojimas, atsparumas ligoms. Vaizdžiai galima sakyti, kad imunitetas atskiria grūdus nuo pelų – t. y. supranta, kokiems svetimkūniams organizme ne vieta, ir jiems priešinasi. Kiekvieni tėvai žino, kad vaiko imuninė sistema – ne tokia stipri kaip suaugusiojo. Todėl natūraliai kyla klausimas, kaip imunitetą stiprinti. Ieškant atsakymo į šį klausimą idėja ateina pati: žuvų taukai vaikams. Kodėl? Todėl, kad žuvų taukus vertino ir ankstesnės kartos, vertina ir šios. Ir tikrai ne be reikalo.

Žuvų taukuose gausu vitaminų, įvairių naudingų medžiagų. Štai omega-3 riebalų rūgštys – viena iš imuninę sistemą stiprinančių medžiagų. O kur dar kalcis, kalis (svarbūs įvairioms organizmo funkcijoms). Ištisas privalumų sąrašas.

Sukonkretinant gerąsias savybes verta pasakyti, kad žuvų taukai – ne tik imuniteto stiprinimo priemonė, bet ir tuzinas kitų teigiamų savybių. Iš tikro – daugiau nei tuzinas.

Aptarus, kuo žuvų taukai vaikams ir ne tik vaikams naudingi, galima sutikti, kad ne šiaip sau jie rekomenduojami jau bemaž porą šimtmečių. Ir net šiandien, kai įvairiose srityse gausėja naujų mokslinių tyrimų, žuvų taukų naudos pripažinimas nemenksta.

Labai tikėtina, kad jūsų veidą papuoš šypsena, nes… pliusai nesibaigia.

Dar apie naudą

Kaip pastebėta, žuvų taukai vaikams perkami tikintis gero rezultato – teigiamo poveikio organizmui. Tačiau net ir suaugusiems yra priežasčių gerti žuvų taukus. Ypač daug kalbama apie kraujotaką. Apie tai (ir ne tik apie tai) – antroji straipsnio dalis.

Jūsų dėmesiui, svarbūs punktai:

  • veikiami kraujo riebalai (mažinamas MTL blogojo cholesterolio kiekis);
  • veikiamas kraujo klampumas (skystinamas kraujas, slopinamas krešėjimas);
  • mažinamas kraujospūdis;
  • slopinamas trombų susidarymas;
  • skatinami audinių regeneraciniai procesai;
  • didinamas kraujagyslių elastingumas;
  • gerinamas ląstelių sienelių laidumas pernešamoms maistinėms medžiagoms;
  • mažinama širdies ir kraujagyslių ligų rizika (pvz., aterosklerozės, miokardo infarkto);
  • teigiamas poveikis nervų sistemos veiklai; gerinama atmintis; žuvų taukai siejama ir su streso įveikimu, agresyvumo mažinimu; teigiama, kad jie ir nuo depresijos padeda.

Ir, žinoma, stiprinamas imunitetas – apie tai rašyta pradžioje.

Verta pridėti, kad norint gerai mokytis mūsų aptariama priemonė taip pat naudinga. Gerinama atmintis, dėmesio koncentracija. Tad kai kas nors pasakys „žuvų taukai intelektui“, nenustebkite.