vyru plaukaiApsilankius standartinėje kosmetikos parduotuvėje ar kosmetikos skyriuje prekybos centre galima rasti tik sąlyginai nedidelę lentyną su vyrų plaukų priežiūrai skirtais produktais. Jie išsiskiria ne tik savo pasirinkimo gausa, bet ir įprastai pilkų atspalvių įpakavimu, kuris taip pat stereotipiškai laikomas vyrišku. Manoma, kad specialus koloritas pasirinktas norint atbaidyti nuo jų pirkimo moteris bei produktą norint paversti patrauklesniu vyrams. Juk vyrai tikrai nenoriai rinksis šampūną rožinės spalvos buteliuke. Taigi, nors tai išties nėra gerai, tačiau žmonės vis dar dažniau renkasi produktą pagal įpakavimą nei pagal jo sudėtį ar atliekamą funkciją. Tačiau ar vyrų plaukų priežiūra skiriasi nuo moterų ir ar tam naudojamos skirtingos priemonės suteikia tą patį rezultatą? Ar vis tik produktai skirtingų lyčių atstovams akivaizdžiai skiriasi?

Plaukų priežiūros ekspertai ir kosmetologai teigia, kad niekas nedraudžia moterims naudoti vyriškų priemonių (ir atvirkščiai). Tačiau pagrindinis skirtumas tarp produktų apart jų pakuotės yra produkto kvapas. Moteriškos plaukų priežiūros priemonės dažniausiai būna saldaus ar vaisinio kvapo, tuo tarpu vyrams skirti produktai turi kiek neutralesnius kvapus. Taip pat, moterys kasdien naudoja vidutiniškai dvigubai daugiau kūno ir plaukų priežiūros priemonių nei vyrai, todėl ir jų pasirinkimas yra gerokai didesnis. Vyrų plaukų priežiūra dažnai apsiriboja vien tik šampūno naudojimu, tuo tarpu moterys naudoja kur kas daugiau skirtingų produktų. Taigi, iš esmės šampūnai savo sudėtimi nesiskiria, o jas galima rinktis daugiau pagal kvapą nei pagal tikslinę auditoriją. Vis tik toks dalykas kaip plauku formavimo priemones vyrams neegzistuoja – modeliavimo priemonės yra tinkamos visiems žmonėms nepriklausomai nuo lyties. Taigi, plauku vaskas yra plauku vaskas, o taip pat ir plauku kremas, plauku lakas ar plauku zele yra tinkami tiek moterų, tiek ir vyrų naudojimui.

Žinoma, yra ir tam tikrų nišinių produktų, skirtų išskirtinai vyrų plaukų priežiūrai – produktai barzdoms ir ūsams. Tai yra specialūs produktai, skirti jautriai veido odai. Tokie produktai dažniausiai suteikia vidutinę arba lengvą fiksaciją, palengvina veido plaukų modeliavimą ir neapsunkina plauko. Tokie produktai yra būtinybė auginantiems vešlias barzdas – specialių plaukų formavimo ir modeliavimo priemonių pagalba barzdos plaukai gali būti taip pat lengvai iššukuojami kaip ir galvos plaukai. Taigi, iš esmės vyrų plaukų priežiūra yra kur kas sudėtingesnė ir reikalauja specifinių produktų įsigijimo. Tačiau tai nereiškia, kad savo išvaizda besirūpinantiems vyrams teks įsigyti bemaž 10 skirtingų plaukų priežiūros priemonių pakuočių. Anaiptol, užtenka atrasti vos keletą tinkančių ir patinkančių produktų, kurie išspręstų tiek galvos, tiek ir veido plaukų formavimo klausimus. Tai gali būti net ir moteriški šampūnai ar kondicionieriai, kadangi jie savo sudėtimi tikrai nenusileidžia vyriškiems, o kaip tik gali būti praturtinti natūraliais aliejais ar kitomis  naudingomis medžiagomis.

 

Įvertink