Nors už lango vis dažniau šviečianti saulė nuteikia pozityviai, kai kuriems iš mūsų tai reiškia, jog ir vėl teks kęsti pernelyg didelę šilumą savo namuose. Visgi, šiais laikais yra nemažai įrenginių, padedančių kovoti su karščiu – dažniausiai tam pasitelkiami ventiliatoriai ir kondicionieriai. Nuspręsti, kurį iš jų rinktis, gali būti pakankamai sunku, tačiau jeigu susipažinsite su pagrindiniais šios įrangos trūkumais ir privalumais, sprendimą priimsite kur kas lengviau.

Veikimo principas

Pagrindinis šių įrenginių skirtumas yra tas, jog ventiliatorius oro nešaldo – toks prietaisas jam padeda cirkuliuoti erdvėje, taip sukuriant didesnės gaivos jausmą. Tokių galimybių gali nepakakti tais atvejais, kai kambaryje yra labai tvanku, tad jeigu patalpoje dažniausiai būna labai karšta, dažniausiai labiau verta investuoti į kondicionierių. Šie prietaisai gali šaldyti orą, o daugelis iš jų kambarį gali ir pašildyti – tai reiškia, kad net ir atšalus orams, jį vis dar galėsite panaudoti.

Montavimas

Ventiliatorių galėsite pastatyti bet kurioje vietoje – jiems nereikalingi jokie papildomi montavimo darbai. Tuo tarpu norint namuose prijungti kondicionavimo sistemą, gali prireikti ir specialistų pagalbos, o dar daugiau rūpesčių turėsite tuomet, jei tai nuspręsite daryti gyvendami daugiabutyje. Tiesa, šiuo metu prekyboje galima rasti ir mobilių oro vėsintuvų, kuriuos taip pat galima paprasčiausiai pastatyti patogioje vietoje – spauskite čia, jei norite juos apžiūrėti.

Dydis

Nors iš esmės tiek tarp oro kondicionierių, tiek tarp ventiliatorių galima rasti įvairaus dydžio modelių, ieškant paties mažiausio įrenginio, pirmiausia reikėtų apžiūrėti ventiliatorius. Kai kurie iš jų gali būti pastatomi ir ant stalo, o itin kompaktiški prietaisai USB jungtimi prijungiami prie kompiuterio. Žinoma, toks prietaisas nesugebės išjudinti oro visame kambaryje, tačiau Jūs tikrai pajausite malonią gaivą.

Perkėlimo galimybės

Visus ventiliatorius bet kada patogiai galima perkelti į kitą kambarį ar netgi su savimi pasiimti į darbą, taip dar labiau praplečiant jų pritaikymo galimybes. Tuo tarpu oro kondicionavimo sistemos, įrengtos atitinkamoje patalpoje, perkelti nebebus galimybės – ar tai didelis trūkumas, priklauso nuo to, kokiems aspektams Jūs patys teikiate pirmenybę.

Energijos suvartojimas

Logiška, kad didesnis efektyvumas reikalauja kur kas daugiau energijos, todėl ventiliatoriai šiuo atveju ir vėlgi įgyja pranašumą. Tačiau tik tuomet, jei juos naudosite lengvam gaivinimui, o ne kambario atvėsinimui. Kondicionierius kur kas greičiau gali padėti pasiekti pageidaujamą temperatūrą, todėl jį įjungsite kur kas rečiau – tai taip pat turės teigiamos įtakos energijos suvartojimui.

Triukšmingumas

Kuo didesnis ir galingesnis įrenginys, tuo garsiau jis dirba, todėl kondicionieriai būna kur kas triukšmingesni. Visgi, šiuo metu prekyboje galima rasti ir pakankamai tyliai veikiančių modelių, kurie tikrai nesukels papildomo diskomforto. Tiesa, šis aspektas aktualiausias miegamajame, kadangi gyvenamuosiuose kambariuose šių prietaisų triukšmingumas tikrai neturėtų lenkti kitų buitinės technikos įrenginių skleidžiamų garsų.

Kaina

Tai – kone ryškiausias ventiliatorių privalumas. Lyginant su kondicionieriais, jų vertė gali skirtis net keliais kartais. Žinoma, šiuo atveju nukenčia ir funkcionalumas, tačiau jis ne visais atvejais yra reikalingas. Jei nenorite investuoti daugybės pinigų, pirmiausia turėtumėte apžiūrėti būtent jų asortimentą. Plačią ventiliatorių įvairovę siūlo Pigu.lt el. parduotuvė – šioje svetainėje juos įsigysite labai palankiomis sąlygomis.

Susipažinus su visomis šiomis ypatybėmis, nesunkiai nuspręsite, kuri oro vėdinimo įranga Jums tinka labiau. Ventiliatoriai patiks ieškantiems paprastesnių ir pigesnių sprendimų, tačiau jeigu namuose yra itin tvanku ir norisi daugiau efektyvumo, labiau verta investuoti į oro kondicionierių.