Keitimas i eurus

Jei labai daug ir dažnai keliaujate po įvairias užsienio šalis, turbūt įprastai susiduriate su būtinybę turimus pinigus iškeisti į konkrečios šalies valiutą. Žinoma, visuomet galima kliautis bankų kreditinėmis kortelėmis, tačiau vėlgi, kiekvienas užkietėjęs keliautojas žino, kad tai būtų netikslinga, kadangi anaiptol ne visose šalyse labai lengvai galima jomis pasinaudoti. Trumpiau tariant, kartais tenka susidurti su dideliais ir nemaloniais nepatogumais, kai prireikiant atsiskaityti už prekes ar paslaugas nepatarnaujama bankų kortelėmis ar tiesiog sutrinka elektroninių pervedimų sistema.

Norint tokių nepatogumų išvengti, keliaujant visuomet su savimi reikėtų turėti ir papildomų grynųjų pinigų vietine valiuta. Jei to nepamiršite, kelionė bus kur kas sklandesnė ir sėkmingesnė. Kita vertus, suprantama, kad sugrįžus į Lietuvą ir turint užsienio šalies valiutos grynaisiais, bus reikalingas jų keitimas į eurus (http://rolten.lt/), todėl norint, kad tai vyktų kuo sklandžiau ir jums netektų patirti papildomų finansinių praradimų, reikėtų pasitelkti oficialius šių paslaugų teikėjus. Tokiu atveju keitimas į eurus įvyks labai operatyviai ir atsižvelgiant į tuo metu vyraujantį kursą.

Be abejo, reikėtų atminti, kad keliautojams labai didelį teigiamą poveikį turėjo ir euro įvedimas. Anuomet, kai mūsų šalyje oficialia valiuta buvo litas, kiekvienas iš šalies išvykstantis žmogus turėdavo pasirūpinti eurais, doleriais, svarais ar kitų šalių valiutomis. Tai sukeldavo nemažai papildomų nepatogumų. Be to, tekdavo patirti ir šiokių tokių nuostolių, kadangi reguliariai reikėdavo keisti vieną valiutą į kitą. Tuo tarpu, kai litą pakeitė euras, didelė dalis keliautojų apsidžiaugė, kadangi po Europos Sąjungos šalis, kurios yra įsivedusios eurą, dabar galima keliauti nesijaudinant dėl kišenėje turimos valiutos. Kadangi ES šalyse galima atsiskaityti eurais, nebėra jokios būtinybės kaskart turimą valiutą keisti.

Tačiau visa tai turi dvi medalio puses. Nors keliautojai džiaugėsi dėl tokio didelio patogumo, didelė dalis Lietuvos gyventojų lito pakeitimą euru vertino labai skeptiškai, nemanydami, kad kainos išliks lygiai tokios pačios. Žinoma, tokie nuogąstavimai pasiteisino. Vos tik litą pakeitė euras, prekių ir paslaugų kainos gerokai šoktelėjo, padidindamos ir gyventojų patiriamas išlaidas.

Užsienio šalių valiutų keitimas į eurus
Įvertink