Kaminų valymas

Žmonių praktinės žinios bei specialistų statistiniai duomenis parodo mums, kad dauguma žmonių visiškai nevertina ir nesirūpina savo namų šildymo sistema. Visi tik stengiasi kuo daugiau sutaupyti ir visai pamiršta vieną reikšmingiausių detalių – kaminą arba dūmtraukį.

Kai žmonės perka šildymo sistemos įrangą, jie nepaiso kokybės ir visą dėmesį skiria kuo mažesnei kainai. Toks kvailumas ir neatidumas gali sukelti didelį pavojų jūsų namams. Nekokybiškas dūmtraukis gali būti gaisro priežastimi, todėl jei nenorite šių nemalonumų, pasirūpinkite, kad jūsų kaminas būtų tinkamas ir tvarkingas. Dažniausia pirkėjų klaida yra ta, kad bandydami sukurti gerą šildymo sistemą jie skiria visus pinigus katilui, o perkant dūmtraukį jau ieško pigesnio varianto, o naujutėlaitį katilą suderinę su jam netinkančiu kaminu gausime nesuderintą ir nedarnią šildymo sistemą. Tokiu atveju kenčia ir mūsų įranga, ir be reikalo švaistomi pinigai, kadangi deginamas kuras neišnaudoja viso savo potencialo. Taigi kokie yra svarbiausi patarimai prieš įsigyjant naują kaminą arba dūmtraukį?

Kaminai yra suskirstyti pagal gamybos medžiagas, bet Lietuvos klimatui tinkamiausi ir patvariausi yra betoniniai bei metaliniai dūmtraukiai. Taip pat skiriasi ir kaminų montavimo būdas. Jei jūsų būstas yra labai nedidėlis arba įrengtas nepatogioje, nestandartinėje vietoje, pasirinkite dvisienį dūmtraukį, kuris yra montuojamas prie išorinės namo sienos. Tokį kamino tipą dažniausiai pasirenka žmonės, negalintys sau leisti įdėklo montavimo tipo dūmtraukio, kai metalinis dūmtraukis yra montuojamas į mūrinio kamino vidų. Taip sumažėja žala aplinkai bei visai šildymo sistemai, o šiluminės savybės tik pagerėja.

Kamino pasirinkimas visiškai priklauso nuo jūsų gyvenamosios vietos bei šildymo sistemos. Kokybišką ir ilgai tarnaujantį dūmtraukį Lietuvoje turėsite dažniausiai pasirinkę metalinį dūmtraukį. Jo patvarumas ir atsparus nuolatiniems temperatūrų pakitimams labai tinka mūsų klimatui. Svarbu išsirinkti tinkamą metalą kad pašalinti apsinuodijimo smalkėmis arba net gaisro riziką. Atitinkamas metalo storis, rūšis bei jo terminės savybės yra pagrindiniai kriterijai, į kuriuos dėmesį turėtų kreipti kiekvienas pirkėjas. Perkant kaminą, jo dalių parametrai turi atitikti jūsų turimo katilo parametrus. Jei šiuo atveju turite nemalonumų ir bijote pažeisti savo šildymo sistemą, jums padės parduotuvėje dirbantis profesionalas. Kaminas neturi būti per didelis. Visa sistema turi būti optimali ir harmoninga, todėl ir dūmtraukis turi atitikti jūsų šildymo sistemos galingumą. Patys, arba su specialisto pagalba, išrinkite kokybiškiausią metalą savo dūmtraukiui bei likusiai sistemai tinkančius elementus. Jeigu būsite atidus, naujas pirkinys nekels pavojaus jūsų turtui ir tarnaus daug metų. Gerai suderinta namų šildymo sistema dirbs ekonomiškai bei ekologiškai, o jei deginsite ekologišką kurą, kamino priežiūrai teks skirti kur kas mažiau laiko, o motulė gamta jums bus dėkinga.

Kamino priežiūrai skirti dėmesio yra privaloma. Jeigu neprižiūrėsite savo šildymo sistemos, o kartu su ja ir dūmtraukio, ji dirbs prastai ir eikvos jūsų pinigus, todėl taip ir nepamatysite tikrojo jos potencialo. Todėl labai svarbu yra bent kartą per 6 mėnesius išvalyti savo kaminą. Kaip tai padaryti galite paklausti parduotuvėje arba pas kaminą montavusį ekspertą. Su jo pagalba sužinosite kaip užtikrinti, kad kaminas nebūtų gadinamas.

Įvertink