sutelktinis finansavimasGyventojams, paėmusiems greitąsias vartojimo paskolas, siūloma pasidomėti kas yra sutelktinis finansavimas. Tai paslauga, kurios metu fiziniai asmenys savo asmenines lėšas investuoja į kitų žmonių prašomas paskolas. Kuo ši paslauga naudinga įsipareigojimų turintiems asmenims? Anot finansų ekspertų, sutelktinio finansavimo platformose pasiskolinti galima kelis kartus pigiau nei kreditų bendrovėse, o tai taikoma ir refinansavimo atvejais. Tai reiškia, kad norintys sumažinti savo įsipareigojimus, turėtų pasidomėti būtent sutelktiniu finansavimu.

Sutelktinis finansavimas nuo pernai tapo labiau kontroliuojamu.

Įsigaliojus įstatymų pataisoms bei atsiradus naujiems teisės aktams, sutelktinio finansavimo platformų veikla tapo prižiūrima ir kontroliuojama. Šių platformų operatoriai buvo priversti registruotis lygiai taip pat kaip ir kredito įstaigos, teikiančios vartojimo paskolas. Tai reiškia, kad Lietuvos bankas skelbia kurios bendrovės turi sutelktinio finansavimo operatorių licencijas – į jas ir siūloma kreiptis vartotojams. Šias platformas rinktis naudinga dėl to, kad jų nustatyta metinė palūkanų norma yra kelis kartus mažesnės nei kredito bendrovėse. Šiose platformose galite aptikti tokias palūkanas, kurios neperžengia 10 procentų per metus.

Šias platformas įsipareigojimų turintiems asmenims rintis verta dėl to, kad mažos palūkanos taikomos ir refinansavimo paskoloms. Tai reiškia, kad dabar šių platformų dėka jūs galite sėkmingai sumažinti mėnesio įmokas. Jums reikia tik perkelti turimus įsipareigojimus į vieną iš tokių platformų. Kurią rinktis? – reikia rinktis tą, kurioje paskolos išduodamos mažiausiomis palūkanomis.

Lietuvoje sutelktinio finansavimo platformų yra vos kelios, tačiau jos patenkina rinkos poreikius.

Nors šių platformų ir nėra labai daug, verta pastebėti, kad jos gali padėti praktiškai visiems. Jų pakanka visiškai, o naujų platformų atsiradimas taip pat išeina į naudą, nes didėja ir konkurencija, o tai reiškia, kad mažėja ir palūkanos. Norintiems perkelti įsipareigojimus į šias platformas, siūloma rinktis tas, kurios leidžia prailginti kredito grąžinimo terminą. Tai reiškia, kad perkeliant skolas į vieną iš sutelktinio finansavimo platformų, reikėtų rinktis ir kuo ilgesnį įmokų mokėjimo grafiką, nes dėl jo sumažėtų ir mokėtinų mėnesio įmokų sumos. Įprasta, kad kuo ilgesnis skolos grąžinimo laikotarpis, tuo mažesnės palūkanos taikomos.

Sutelktinis finansavimas: kodėl siūloma jį rinktis?
5 (100%) 1 vote[s]