cerpesStogo danga daugeliui žmonių sukelia nemenką galvos skausmą. Viena danga yra pigesnė, o kitos – brangesnės. Nežinantiems kurią rinktis, ekspertai pataria labiau pasidomėti ne tik rūšimis, bet ir montavimo subtilybėmis. Mat, montavimo darbai irgi kainuoja gana nemažai, o svarbiausia – nuo stogo dangos rūšies priklausys kokius įkainius nustatys specialistai. Jeigu jus domina betoninių čerpių kaina, tai ją tikrai nebus sunku sužinoti – pasinaudokite paieškos sistemomis ir rasite visus atsakymus. Tačiau vėlgi, čerpių yra įvairių ir kalba eina ne tik apie rūšis, bet ir išmatavimus bei kitus niuansus.

Stogo dengimui naudojamos įvairios medžios, tad nenuostabu, kad pradžioje daugelis žmonių netinkamai paskaičiuoja būsimas išlaidas. Pavyzdžiui, akmens skalūno čerpės yra gana nebrangios ir kokybiškos, bet gyventojai pamiršta, kad dengiant stogą, būtinos ir kitos konstrukcijos. Tai labiausiai liečia medieną. Ją užsakyti galima daug kur, bet vėlgi – rekomenduojama dairytis į tuos paslaugų teikėjus, kurie gali pasiūlyti tiek darbą, tiek ir visas būtinas medžiagas, nes viskas ko gero kainuos pigiau.

Renkantis stogo dangą, patartina atsižvelgti į visus projektus. Jeigu stogas bus dengiamas nesilaikant jokių standartų bei brėžinių, tai tikėtina, kad jo priduoti nepavyks. Tai labiausiai akcentuojama tiems, kurie statybų eigoje nusprendžia stogą dengti kita danga nei nurodyta projekte. To daryti be specialių projekto pakeitimų negalima. Tai atneš papildomų išlaidų ar net nuostolių.

Stogo dangą pasirinkti reikia iš anksto, tačiau visada pabrėžiama, kad nuo dangos rūšies priklausys ir jo dengimo kaina. Specialistai taiko skirtingus paslaugų įkainius, kurie nustatomi pagal stogo kvadratūrą. Jeigu stogas bus dengiamas čerpėmis, tuomet kaina bus didesnę, tačiau, jeigu bus dengiamas skarda, tuomet kaina gali būti mažesnė. Tad, prieš renkantis stogo dangą, būtinai pasidomėkite ir stogo dengimo paslaugų kainomis, nes jos tikrai gali skirtis net ir dėl menkiausių smulkmenų.

Ieškantiems pigios stogo dangos, dabar patartina atidžiau dairytis elektroninėje erdvėje. Ten pasirinkimas didesnis, o taip pat pardavėjai gali pasiūlyti gerokai mažesnes kainas. Kaip jau minėta, nuo perkamo kiekio irgi daug kas priklauso.

Stogo dangos pasirinkimas. Į ką atkreipti dėmesį?
Įvertink