buhalterinė apskaita

Sąžiningumas yra kertinis principas, kuriuo remiantis turėtų būti tvarkoma įmonės buhalterinė apskaita. Čia ne vieta klausimui „kodėl?“, ne vieta bandymams prieštarauti. Esmė perprantama gana lengvai: jei verslas nemokėtų mokesčių, valstybė eitų žlugimo link. Ar tai malonus scenarijus? Ne, malonumo šiuo atveju nėra nei kiek.

Dėmesys ir kam jis skiriamas

Teikiant paslaugas (ar tai būtų buhalterija, ar verslo konsultacijos, ar kt.) egzistuoja sąvoka, verta didžiųjų raidžių. Taigi, pristatome ją iš naujo: SĄVOKA. Bet dar nepasakėme, kokia. Ogi DĖMESYS. Įmonės buhalterinė apskaita negali būti tvarkoma nesusikoncentravus. Jei viena ranka braukomas telefonas (mat feisbuke kažkas naujo įdėta!), kita ranka spaudomi kompiuterio klavišai, o burnoje – šokoladinis batonėlis, tai procesas primena ne darbą… Labiau panašu į balaganą.

Svarbu sutelkti dėmesį. Tik vėlgi – kyla klausimas, į ką sutelkti. Atrodo, kad atsakymo paieškos ilgos bei nuobodžios? Iš tikro viskas palyginti aišku. Štai taip: jei šiuo metu yra aktualiausia sutvarkyti pajamų deklaraciją, bet nagrinėjamos galimybės naujoje buhalteriams skirtoje komp. programoje, nei kiek nesusijusioje su pajamų deklaravimu, vadinasi, dėmesys sutelktas ne ten, kur reikia.

Kad įmonės buhalterinė apskaita būtų tvarkinga, kad nereikėtų nervintis, jog vyrauja chaosas, pats geriausias (ir turbūt vienintelis rekomenduojamas) variantas – kreiptis į profesionalus. Įsivaizduokite, kaip tai naudinga. Keli naudos pavyzdžiai: gaunate rezultatus kas mėnesį (sužinote tikslius pelno rodiklius); greitai gaunate atsakymus, susijusius su visais rūpimais buhalteriniais klausimais; prireikus pagalbos, ji ne už jūrų marių, o prieinama (be delsimo).

Vien profesionalumo nepakanka

Reikia pabrėžti, kad dėmesys ir profesionalumas – tokios sudedamosios dalys, be kurių nė iš vietos. Tačiau turbūt nustebsite, kai pasakysime, kad profesionalumo nepakanka. Kaip tai?.. Mokaisi, žmogau, dar daugiau mokaisi, kremti buhalterijos pasaulio terminus ir paslaptis, o tada paaiškėja, kad profesionalumo neužtenka? Kas per nesąmonė? Ką me čia išsigalvojame? Gal protelis pasimaišė? Gal perkaitome saulėje?

Neskubėkite purkštauti! Profesionalumas reikšmingas, bet itin svarbus ir sąžiningumas. Kaip rašyta pirmose straipsnio eilutėse, tai kertinis principas. Na, vienas iš kertinių, jei taip norite, kad nepaliktume nuošalyje profesionalumo.

Buhalterio sąžiningumas ir įmonės sąžiningumas. Tai itin glaudžiai susiję. Vykdyti veiklą nelegaliai – net nesvarstytinas modelis.

Kad įmonė veiktų tinkamu ritmu

Norint, kad įmonė veiktų tinkamu ritmu, būtinas ne tik buhalterinių klausimų skaidrumas, bet ir apskritai kiekvieno proceso sąžiningumas. Tikriausiai ne kartą girdėjote, kad viskas prasideda nuo smulkmenų. Tiek smulkesni, tiek stambesni projektai, bet kokios krypties užduotys, kiekvienas darbotvarkės punktas turi būti skaidrūs.

Atsakingas ir mokesčius mokantis verslas yra gėris. Nepriklausomai nuo to, kokio dydžio yra įmonė, kiek joje darbuotojų ir kokioje veiklos srityje specializuojamasi, apskaitos klausimai privalo būti užduodami galvojant ne tik apie profesionalumą, bet ir apie  dorumą.

Geras buhalteris – vadovo svajonė

Baigiant straipsnį vertėtų tarti žodį, kad geras buhalteris – tikra vadovo svajonė. Ir šiaip bet kurios sferos darbuotojas, gebantis susikaupti bei sąžiningai atlikti paskirtus darbus, yra pageidaujamas. Nes verslą sudaro ne kompiuteriai, ne biuro stalai ir net ne interneto svetainė, kurioje aprašomos paslaugos. Verslą sudaro kai kas daugiau. Gerą verslą sudaro daug vertybių, tarp jų ir mūsų aptartos. Bet ir ne tai yra pamatas.

Verslą sudaro žmonės. Patikimi ir atsakingi darbuotojai – vadovo svajonė. Tačiau viskas gręžiasi ir kiton pusėn: vadovas ir pats turi nestokoti teigiamų savybių. Tironijos darbe niekas nemėgsta. Įmonės buhalterinė apskaita – procesas, kurį taip pat maloniau kontroliuoti, kai jaučiamasi lyg darbo vietoje, o ne lageryje.