Visos būsimosios mamytės kruopščiai ruošiasi kūdikio atėjimui į šį pasaulį, tačiau kartais tai nutinka anksčiau gydytojų nustatyto laiko. Atsitikus priešlaikiniam gimdymui tenka atidėti į šalį iš anksto įsigytus šliaužtinukus, smėlinukus ir kitus rūbelius, kadangi jie skirti įprastiems naujagimiams.

Nereikia panikuoti, juk šių rūbelių mažyliui labai greitai būtinai prireiks, kadangi ankstukai auga gana greitai. O kol kas rubeliai ankstukams – naujai iškepto tėvelio rūpestis. Arba yra kita puiki išeitis – visas būtinas prekes galima savarankiškai užsisakyti vaikams skirtose internetinėse parduotuvėse.

Kokių daiktų reikės gimdymo namuose

Iš karto prisipirkti daug nedidelio dydžio daiktų tikrai neverta. Jei anksčiau numatyto laiko gimęs kūdikis pirmąsias savo gyvenimo dienas leidžia inkubatoriuje, tai jam reikės tik sauskelnių ir kūdikio kepurytės (be galvos apdangalo mažylis greičiau netenka šilumos). Kepurytė keičiama kasdien, todėl kol jūsų kūdikis gyvens gimdymo namuose užteks 3-5 kepuryčių.

Jei mažyliui nereikalingos inkubacinės sąlygos, tai jis bus patalpintas į šildomą lopšį, kuriame kūdikiui nereikės  net kepurytės. Gydytojų žodžiais, sušildytam ankstukui rūbeliai nereikalingi, kadangi jie gali būti papildomu dirgikliu jautriai ankstuko odelei.

Ką turėti išeinant iš gimdymo namų

Rūbelius, kuriais aprengsite savo mažylį išeidami iš gimdymo namų geriausia įsigyti likus kelioms dienoms iki šio įsimintino įvykio, kadangi ankstukai labai greitai auga ir iki to laiko, kai su mama grįš namo gali išaugti iš jam anksčiau paruoštų rūbelių.

Geriausiu pasirinkimu bus neapibrėžto(universalaus) dydžio daiktai, pavyzdžiui, vokelį vertėtų pakeisti puošnia antklodėle ar pleduku, kadangi vokelyje ankstukas tiesiog „nuskęs“, o antklodėlę ar pleduką galima lengvai pritaikyti pagal mažylio ūgį. Ankstuku rubeliai turėtų būti šilti, kad kelionės namo metu mažylis nesušaltų, juk termoreguliacija ankstuko kūnelyje dar nėra pilnai susiformavusi.

Rubeliai ankstukams, iškeliaujantiems iš gimdymo namų, galėtų būti tokie:

 • sauskelnės;
 • smėlinukas (bodžiukas);
 • šliaužtinukai;
 • plonos kojinaitės vasarą ir vilnonės kojinės šaltuoju metų laiku;
 • plona medvilninė kepuraitė, o žiemą ant viršaus reiktų uždėti dar vieną, bet jau šiltą kepurę;
 • plonytė antklodėlė vasaros periodu ir gaminys su avikailiu arba sinteponu šaltuoju metų laiku;
 • juosta ar kaspinas, kuriuo reikia surišti antklodę.

Renkantis tokias prekes kaip rūbeliai ankstukams atkreipkite dėmesį į šiuos niuansus:

 • visi gaminiai privalo būti iš natūralių audinių. Cheminį pluoštą galima naudoti tik siūlėms, kurios neturi tiesioginio kontakto su mažylio oda;
 • tose vietose, kur ankstukų rūbeliai liesis prie mažylio kūno ar galvos, neturi būti jokių siūlių ar mazgelių;
 • savaime suprantama, kūdikio kūnelis jokiu būdu neturi kontaktuoti nei su sagomis, nei su spaudėmis;
 • ankstukams nederėtų pirkti per galvą užvelkamų drabužėlių;
 • kadangi ankstukams būna nepilnai susiformavę termoreguliacijos mechanizmai, juos derėtų rengti šiltesniais rūbeliais, kol jie priaugs svorio iki 3000 g.

Kur įsigyti drabužėlių ankstukams

Priešlaikinis gimdymas – didžiulis stresas tiek mamai, tiek naujagimiui. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje sukurtos visos sąlygos, kad tuo stresas ir baigtųsi. Nedidelį svorį turinčius vaikučius galima aprengti ir suteikti jiems reikalingas priemones beveik taip pat lengvai, kaip ir bet kuriam kitam naujagimiui. Nepamirškite: ankstukai vystosi nepalyginamai greičiau savo bendraamžių ir labai greitai juos pasiveja pagal visus parametrus.

Mes norime jums parekomenduoti vaikisku rubu parduotuve KIDY.eu. Čia jūs rasite ne tik geriausius populiarių prekės ženklų gaminius, bet ir lietuvių kompanijų siūlomus rūbelius išvirkščiomis siūlėmis. Čia jūsų dėmesiui patys įvairiausi vaiku drabuziu dydziai. Ši internetinė parduotuvė dirba tik tiesiogiai su garsiais Europos ir Amerikos gamintojais, todėl kainos parduotuvės lankytojams ir pirkėjams nepalyginamai mielesnės. Beje, Kidy.eu pristato vaikiškas prekes pirkėjams praktiškai visame pasaulyje.

Jei jūs iš tiesų norite įsigyti aukštos kokybės sertifikuotų firminių vaikiškų drabužėlių, kurie ne tik praktiški, bet ir išskirtinio dizaino – tai jums reikia tiesiai į internetinę svetainę KIDY.eu!