Reguliuojamo aukščio stalasIlgiau pabuvus vienoje padėtyje, kūnas pradeda rodyti savo nepasitekinimą, išreiškiamą skausmu, tempimu, dilgčiojimu ir kitais įspėjamaisias signalais. Į rizikos grupę patenka asmenys, kasdien 8 ar daugiau valandų praleidžiantys prie darbo stalo. Ką daryti, jei nėra galimybės reguliariai pakilti nuo stalo ir padaryti pertraukėlę? Reguliuojamo aukščio stalas – išeitis, kuria pasinaudoti siūlo baldų gamybos industrija.

Reguliuojamo aukščio stalas suteikia galimybę pastarąjį pritaikyti kiekvienam sėdinčiajam, atsižvelgiant į šio ūgį, darbo pobūdį bei poreikį sėdėjimo padėtį keisti kelis kartus per dieną (remiantis medicininiais tyrimais, darbuotojas 50 proc. darbo laiko turi sėdėti, 25 proc. – stovėti, 25 proc. – judėti). Stalo veikimo principas paprastas – tereikia spustelėti mygtuką ir balde įmontuoti elektriniai varikliai greitai bei tyliai pakels stalviršį iki sėdinčiajam priimtino aukščio. Stale įmontuota kliūčių atpažinimo funkcija, tad pasiekus palangę ar kitą kliūtį, galinčią mechaniškai sugadinti stalviršį, pastarasis sustoja.

Reguliuojamo aukščio stalas – pirkinys, neabejotinai turintis užimti senų, nepatogių gremėzdiškų biuro bei rašomųjų stalų vietą jūsų darbe ir namuose.  Pastarojo pliusai akivaizdūs:

  • tuo pačiu stalu gali naudotis skirtingo ūgio kolegos ar šeimos nariai;
  • tai – stalas, tinkamas „išaugimui“. Nupirkus stalą penktokui sūnui, pastarasis šiuo naudosis ir…studijų metais;
  • dėl galimybės reguliuoti stalviršio aukštį, galima kelis kartus per dieną keisti kūno padėtį ir taip išpildyti kasdien privalomo judrumo poreikį.
  • darbuotojas, išvengdamas dėl nuolatinio sėdimo toje pačioje padėtyje atsiradusios kūno stagnacijos, ne tik puoselėja savo sveikatą, bet ir yra pajėgus parodyti geresnius rezultatus profesinėje veikloje – stiprėja kūrybiškumas ir darbo sparta.
  • dėl išskirtinės stalo konstrukcijos atsiranda daugiau laisvos vietos, reikalingos sėdinčiajam patogiai laikyti kojas.
  • grakštus, stilingas dizainas dera prie modernaus biuro bei namų interjero.
  • galima rinktis iš kelių siūlomų rėmo (metalo, balta) bei stalviršio spalvų.

Tiek darbdaviai, norintys, jog darbuotojai būtų entuziastingi darbo atžvilgiu, tiek tėvai, iš savo atžalų reikalaujantys susidomėjimo mokslu bei gerų rezultatų, turi investuoti į ergonomišką darbo ir mokslo aplinką. Stalai su aukščio reguliavimo funkcija – greitai atsiperkantis indėlis.