Kiekvienas būstas yra labai skirtingas, tačiau nepaisant įvairių skirtumų, pastaruoju metu vis dažniau pastebima, kad naujos statybos daugiabučiuose esantys butai susiduria su labai panašiomis problemomis, kurios įprastai yra retesnės senos statybos daugiabučiuose. Žinoma, iš pirmo žvilgsnio visa tai gali skambėti pakankamai paradoksaliai, tačiau tai yra tiesa. Nemenkoje dalyje naujos statybos daugiabučių yra labai prasta vėdinimo sistema, o tai reiškia, kad jei patys gyventojai nepasirūpina savo būstuose įrengiamu rekuperaciniu vėdinimu, jie anksčiau ar vėliau gali susidurti su pelėsiu, padidėjusia drėgme bei kitomis papildomomis problemomis. Ką jau kalbėti apie tai, kad tokiais atvejais yra rizikuojama ir savo sveikata. Taigi, natūralu, kad susiduriant su tokio pobūdžio problemomis, tikrai nereikėtų laukti, kol situacija taps visiškai nebekontroliuojama. Jei jūs savo būste pastebite atsirandant pelėsiui, nedelsdami turėtumėte tokias problemas pradėti spręsti.

Be abejo, nemenka dalis žmonių tokiais atvejais ima rūpintis atsiradusiu pelėsiu, t.y. pagrindinės problemos padariniais, pamiršdami apie tai, kad tokiais atvejais būtina pradėti nuo pagrindinės problemos šalinimo. Trumpiau tariant, visas šis procesas turi būti pradedamas nuo to, kas visą tai sukėlė. Jei jūs pirmiausia pasirūpinsite efektyviai veikiančios rekuperacinės sistemos įrengimu, užkirsite kelią tokių problemų atsiradimui ateityje. Ir kai tai padarysite, jūs galėsite pradėti šalinti ir šios problemos padarinius, t.y. atsiradusį pelėsį, kuris bus pažeidęs ir jūsų būsto vidaus paviršius.

Tuo tarpu, jei jūs svarstote, kaip visą tai galėtumėte padaryti ir kokią rekuperacinę sistemą būtų verta pasirinkti, nepamirškite apie šiuolaikinius mini rekuperatorius (https://inventer.lt/), kurie yra puiki priemonė, padedanti užtikrinti puikų patalpų vėdinimą. Žinoma, jei apie mini rekuperatorius ir tokį vidaus patalpų vėdinimą jūs iki šiol dar niekada nebuvote girdėję, tuomet puikiai suprantama, kad visų pirma jums reikėtų pasidomėti mini rekuperatoriais ir visu tuo, kaip jie iš tikrųjų veikia. Tokią informaciją šiandien galima labai nesunkiai sužinoti pasinaudojus internetu ir apsilankius mini rekuperatoriais prekiaujančių bendrovių internetiniuose tinklalapiuose. Todėl dabar turėtumėte pagalvoti apie šiuos patarimus ir pasistengti juos įgyvendinti praktikoje.