reklamaĮmonių katalogas yra puikus pavyzdys, kaip struktūruotai pateikiama informacija pagelbsti įvairiose situacijose. O geriau pagalvojus suvokiama, kad katalogų gausu visokiausiose srityse.

Katalogų įvairovė ir funkcijos

Ieškote kokios nors detalės savo automobiliui? Senesniais laikais būdavo įprasta, kad pardavėjas atsiverčia storą knygą ir pagal tam tikrus duomenis suranda, kokia konkrečiai dalis yra tinkama. Tokiu principu dar tikriausiai vadovaujamasi kur nors turgavietėse. Tačiau pastarųjų metų tendencijos – katalogas kompiuteryje. Kitaip tariant, kai užsukate į parduotuvę ir pasiteiraujate dėl stabdžių trinkelių, darbuotojas reikiamą modelį suranda naudodamasis kompiuteriu.

Kad jau pradėjome lyginti, kaip buvo anksčiau ir kaip yra dabar, vertėtų prisiminti telefonų knygas. Prireikus paskambinti imdavome į rankas tokią knygą ir versdavome puslapius. Šiais laikais viskas paprasčiau, pakanka kelių sekundžių internete.

Tęsiant kalbą apie katalogų įvairovę didelį vaidmenį atlieka ir įmonių katalogas, kuriame galima rasti tiek įmones, susijusias su transportu, tiek kitus rinkos dalyvius.

Jeigu klaustumėte, kokios yra katalogų funkcijos, pirmiausia atsakytume, kad jais naudojantis greitai ir patogiai randama aktuali informacija. Kad ir ko ieškote, aptinkate kontaktus ir galite susisiekti.

Prasmingas naršymas internete

Galbūt vertėtų susikoncentruoti į įmonių katalogus, mat jie yra tarsi „viskas viename“. Ieškote, kas teikia laivų priežiūros paslaugas? Tuomet užsukate į katalogo tipo interneto svetainę ir nesunkiai randate. Kartais priešinama interneto nauda ir žala, bet katalogų atveju naršymas prasmingas, vadinasi, naudingas.

Šiuolaikinis įmonių katalogas – tai greitis ir aiškumas. Nereikia blaškytis ir ilgai rankioti informacijos po gabalėlį. Nereikia nervintis, kad nepavyksta nieko rasti. Nes randama ir greitai, ir nenuvargstant. Toks naršymas internete tikrai prasmingas. Jeigu svarbu užsisakyti stalą kavinėje ar pasidomėti maisto pramonės įrengimais, be didelių pastangų tikslas pasiekiamas. Jeigu norite nusipirkti muzikos instrumentą ar apsilankyti būrimo salone, vėlgi pavyksta.

Tie, kurie mano, kad internetas yra vien informacinis triukšmas, kartais būna teisūs. Tačiau ne visada. Įmonių paieška yra geras pavyzdys, kaip plačiajame ir klaidžiajame žiniatinklyje nepasiklysti. Bene stipriausias principas – paprastumas. Įmonių katalogas naudingas tik tada, kai jame viskas nuoseklu. Priešingu atveju žodžio „katalogas“ nė neminėtume. Apibūdintume kitaip – chaosas, pseudokatalogas ar, populiariai šnekant, informacinis triukšmas.

Internetas – įvairovė

Kadangi vienur vyrauja chaosas, o kitur tvarka, galima teigti, jog internetas yra ne šiaip virtuali erdvė. Tai įvairovė. Net tame pačiame kataloge gausu kontrastingos informacijos. Pavyzdžiui, vienas žmogus domisi rankdarbiais, o kitas motociklais. Nepaisant to, kad sritys itin skiriasi, abiejų krypčių įmonių rekvizitai randami toje pačioje interneto svetainėje.

Akivaizdu, kad ir katalogai nevienodi. Kuris priimtinesnis, įvertina internautai.

Tikslingumas

Geras įmonių katalogas neapkrauna vartotojų. Nereikia svarstyti, kaip ko ieškoti, nes viskas sukurta siekiant aiškumo. Sukurta taip, kad būtų tikslinga. Juk įmonės paieška nėra dėlionė, kuriai norėtumėte skirti kelias valandas. Jums veikiausiai aktualu kuo greičiau surasti ir susisiekti. Tai ne stalo žaidimas, kuriam smagu skirti visą vakarą. Todėl tikslingumas čia yra prioritetinis veiksnys.

O kaip atsakytume į antraštėje iškeltą klausimą, ar pasaulį valdo katalogai? Bent jau perkeltine reikšme tikrai taip. Katalogų reikšmė nei maža, nei vidutinė. Ji didelė. Keičiasi tik pavidalas. Kompiuteris – tai naujos galimybės. Kompiuterinis katalogas – ne tik galimybės, bet ir išskirtinis patogumas. O jis, beje, apima visus aptartus aspektus – nuo spartumo iki tikslingumo.

Ar verta išsižadėti tokio žanro kaip telefonų knygos? Nebūtinai. Galbūt po šimtmečio vaikai, anūkai, proanūkiai lankysis muziejuose, kur senieji žanrai skatins susidomėjimą. Tai dalis istorijos. Tiksliau, dalis turtingos istorijos.