Nutikus Nelaimei kitoje šalyje, kyla daug rūpesčių dėl palaikų pargabenimo. Lietuvoje palaikų parvežimas iš užsienio – vis populiarėjanti paslauga. Dažniausiai tai reikalinga paslauga kai kitoje šalyje miršta artimas žmogus, tačiau giminaičiai nori jį palydėti į paskutinę kelionę tėvynėje. Tam reikia ieškoti, kas galėtų pasirūpinti profesionaliu ir greitu pargabenimui iš užsienio.

Kaip ieškoti?

Dažniausiai tokios nelaimės kaip artimojo netektis nutinka netikėtai ir nelieka daug laiko sprendimams priimti. Tačiau tais atvejais, kai reikalingas palaikų parvežimas iš užsienio, nepakas paskambinti į artimiausią laidojimo biurą. Ne visi laidojimo biurai Lietuvoje teikia tokias paslaugas. O ir pasitikėti nereikėtų bet kuo.

Geriausia tokios paslaugos ieškoti internete. Įvertinkite, kiek ir kokių laidojimų biurų Jums patogioje vietoje yra ir kiek iš  jų teikia tokią paslaugą. Išanalizuokite kelis geriausius pasirinkimus, kad galėtumėte būti tikri, kad palaikai bus pargabenti laiku ir be jokių nesklandumų.

Skirkite šiek tiek laiko paslaugų įvertinimui. Pirmiausia, reikėtų rinktis tik profesionalius laidojimo paslaugų namus, kurie turi ilgametę patirtį ir dirba legaliai. Nes tik tokiu atveju būsite tikri, kad palaikai bus pargabenti tinkamai, o įmonė turi tokią veiklą vykdyti reikalingus leidimus.

Rinkoje galima rasti ir nemažai fizinių asmenų, kurie siūlo panašias paslaugas, tačiau tokiais pasiūlymais susivilioti nereikėtų. Nes tik oficialūs paslaugų tiekėjas užtikrina paslaugų kokybę ir turi visą reikalingą techniką. Tik toks paslaugų tiekėjas gali užtikrinti, kad palaikų parvežimas iš  užsienio yra atliekamas su tam pritaikytomis transporto priemonėmis. Tai labai svarbus aspektas, kadangi pailgėja palaikų gabenimo laikas. Todėl tokiai paslaugai naudoti tinka tik tam pritaikytas transportas su specialiai palaikams laikyti ir gabenti įrengtais šaldytuvais.

Kiek kainuoja palaikų parvežimas iš užsienio?

Ne paslaptis, kad palaikų pervežimo paslauga yra ne tokia ir pigi. Dažnai žiniasklaidoje girdima istorijų, kai užsienyje mirus artimajam, šeima kreipiasi į visuomenę, prašydami finansinės pagalbos. Tačiau  šiandien laidojimo biurai gana lanksčiai žiūri į panašias situacijas ir kartais gali suteikti galimybę už paslaugą išsimokėti dalimis.

Be to, tais atvejais, kai artimieji stokoja pajamų, pagalbos ranką gali ištiesti ir valstybė. Prireikus finansinės pagalbos pargabenti kūną,  galima kreiptis į savo savivaldybė, kuri turi teisę atsižvelgusi į situaciją skirti finansinę paramą iki 2000 eurų. Tai gali padėti padengti pargabenimo išlaidas.