logistikaLogistika yra apibrėžiama kaip transportavimo, sandėliavimo ir kitų materialinių bei nematerialinių operacijų valdymas. Vienas iš svarbiausių uždavinių logistikoje yra prekių atsargų valdymas. Produktų atsargų dydis sąlygoja logistikos išlaidas bei pirkėjų pasitenkinimo lygį. Esant per dideliam atsargų kiekiui sandėliavimo ir saugojimo išlaidos didėja, todėl mažėja įmonės pelningumas. Per mažas atsargų kiekis ne tik mažina įmonės konkurencingumą, bet ir kelia pavojų, jog nebus patenkinti pirkėjų poreikiai. Todėl įmonei yra labai svarbu planuoti ir valdyti savo turimas atsargas. Atsargų valdymas gali būti lengvesnis ir paprastesnis jeigu keičiantis paklausai į tai bus reaguojama akimirksniu.

 

Atsargų sandėliavimas

Sandėliuojant atsargas kiekvienai atsargų rūšiai yra būtina parinkti tinkamas sandėliavimo sąlygas. Sandėlio funkcija neapsiriboja vien tik daikto ar produkto padėjimu jame. Atsižvelgiant tai, kokios prekės, kokiu tikslu ir kas planuojama daryti su jomis, priklauso ir sandėliavimo metodo parinkimas. Atsargų saugojimas sandėliuose gali būti vykdomas dvejopai. Pirmuoju atveju atsargos yra saugomos konteineriuose, kuriuose prekę galima krauti vieną ant kitos keliais aukštais arba ant dėžių tipo padėklų. Stacionariniu būdu atsargos išdėstomos lentynose ant keičiamų stelažų, stelažų padėklams ir t.t.

 

Didelių krovinių pervežimas Lietuvoje

Neretai atsargų kaupimo priežastimi gali tapti transportavimo ekonomija, kuri gaunama parinkus ekonomiškai racionalią transporto rūšį. Konkrečiam pervežimui Lietuvoje arba užsienyje atlikti, transporto rūšis yra parenkama atsižvelgiant į kiekvienos iš jų technines ir ekonomines savybes. Svarbu yra nustatyti, kokius krovinius vežti viena ar kita transporto rūšimi. Pasirinkus tinkamą transportą galimas ir didelių krovinių pervežimas Lietuvoje bei užsienyje.

 

Kelių, geležinkelio ir oro transportavimas

Kelių transportas tinka gabenti krovinius mažesniais atstumais, o geležinkelių transportas – kroviniams vežti dideliais kiekiais bei dideliu atstumu. Oro transportas tinka skubiems ir greitai gendantiems kroviniams pervežti.

 

Itin svarbu teisingai parinkti reikalingą transporto rūšį konkrečių objektų pervežimui, nes priešingu atveju galima susilaukti didelių nenumatytų išlaidų. Parinkus ir suderinus optimalų maršrutą, transporto priemonė bei grafikas gali sutaupyti ne tik jūsų pinigus, bet ir laiką.

 

Daugiau informacijos: Vilniaus tranzitas.