Kas sudaro jūsų kasdienę mitybą? Kokius produktus jūs dažniausiai vartojate? Ar galite drąsiai teigti, kad jūsų kasdienis mitybos racionas yra pilnavertis ir atitinka visas sveikos mitybos taisykles? Kaip bebūtų gaila, tačiau nemenka dalis žmonių į pastarąjį klausimą pateikia neigiamą atsakymą. Tai reiškia, kad daugybė žmonių iki šiol nėra linkę jokio dėmesio skirti savo mitybai. Tai yra didelė ir rimta problema, kadangi nesirūpinant savo mityba, galima nesunkiai susidurti su didelėmis ir rimtomis sveikatos problemomis. Žinoma, galbūt manote, kad sveikai maitintis yra pernelyg sudėtinga, todėl jūs net nesiruošiate pradėti to daryti. Tačiau turite suprasti, kad net jei šią akimirką jūs jaučiatės puikiai, taip tikrai nebūtinai bus ir praėjus vieneriems, dvejiems ar penkeriems metams. Kiekvieno iš mūsų organizmas sensta ir silpsta. Jei mes nepadedame jam sutvirtėti, aprūpindami jį būtiniausiais vitaminais ir mineralais, tuomet bėgant laikui neišvengiamai pradedame jaustis daug prasčiau. Todėl jei nesirūpinote savo kasdiene mityba, dabar būtų pats tinkamiausias metas pradėti.

Aplink mus yra labai daug galimybių. Turime didžiulę pasirinkimo laisvę. Galime nesunkiai suformuoti kokybišką ir pilnavertį savo kasdienės sveikos mitybos planą. Be to, didelė dalis ant mūsų stalo patenkančių produktų gali būti visiškai natūralus – užauginti ir pagaminti Lietuvoje. Tiek kukurūzai, tiek ir pupos, miežiai bei daugybė kitų kultūrų yra auginamos mūsų šalyje, o tai reiškia, kad mums nėra jokios būtinybės orientuotis į tai, kas yra užauginama tolimiausiuose pasaulio kampeliuose. Tuo tarpu, jei renkamės tai, kas yra užauginama Lietuvoje, mes taip pat galime daug daugiau sutaupyti. Taigi, kaip jau supratote, sveikai ir pilnavertiškai maitintis nėra taip sudėtinga, kaip jums galėjo pasirodyti.

Tuo tarpu, jei kalbame apie sveiką mitybą, taip pat neturėtume pamiršti ir kitų sveikos gyvensenos sudedamųjų dalių, tokių kaip pakankamas fizinis aktyvumas, poilsis, tinkama grožio priežiūra, streso vengimas ir kt. Kuo daugiau dėmesio ir laiko tam skirsime, tuo produktyvesnį ir sveikesnį gyvenimą mes nugyvensime.