žieminės padangosKokybiškos žieminės padangos sumažina nelaimingų atsitikimų riziką, užtikrina vairavimo sklandumą ir patogumą. Plati padangų pasiūla atitiks tiek miestiečių, tiek užmiestyje gyvenančių vairuotojų poreikius. Svarbiausia – rinktis žinomo gamintojo, aukštos kokybės produkciją, kuri džiugins ilgalaike eksploatacija ir patogiu naudojimu. Lietuvoje parduodamos dygliuotos, kieto ir minkšto mišinio padangos. Dvi pastarosios kategorijos užima lyderio pozicijas.

Kada rinktis dygliuotas padangas?

Prieš aptariant kieto ir minkšto mišinio padangas, būtina įvertinti dygliuotų padangų privalumus ir trūkumus. Visų pirma, šios padangos nerekomenduojamos miesto keliams. Minėtasis variantas tiks atokiau nuo didžiųjų miestų gyvenantiems žmonėms, kuomet važinėjama apledėjusia kelio danga. Šiuo atveju padangų stabdymo laikas, lyginant jas su kieto ar minkšto mišinio padangomis, yra kur kas trumpesnis. Dar vienas privalumas – dygliai užtikrina geresnį sukibimą posūkiuose. Didžiausias tokių padangų trūkumas – itin didelis triukšmas, greitas dilimas važinėjant tvarkingomis gatvėmis, prastos stabdymo sąlygos šlapiame kelyje. Dygliuotos padangos – netinkamas pasirinkimas, jei planuojate kelionę į užsienį, kadangi daugelyje šalių jos yra uždraustos.

Kieto ir minkšto mišinio padangos

Lietuvoje daugiausiai dėmesio sulaukia minkšto ir kieto mišinio žieminės padangos. Šiuo atveju padangų pasirinkimas priklauso nuo važinėjimo įpročių, automobilio tipo ir kelionės maršruto. Jei važinėjate daug ir dažnai, rekomenduojame rinktis kieto mišinio padangas, kadangi minkštosios kur kas greičiau susidėvės. Minkštos padangos nepatiks ir sportinių automobilių turėtojams. Specialistai primena, kad kuo minkštesnė guma, tuo mažesnis greičio indeksas. Iš kitos pusės, kieto mišinio padangos, atitinkančios daugelio miesto gyventojų poreikius, nepatiks provincijose gyvenantiems vairuotojams, kadangi jiems kur kas dažniau tenka susidurti su ledu ir sunkiai pravažiuojamais keliais. Šiuo atveju minkšto mišinio padangos užtikrina kur kas geresnį sukibimą su prastai valomais keliais, garantuoja saugumą ir komfortišką vairavimą. Bendrąja prasme, minkšto mišinio padangos siejamos su atšiauresniu ir sudėtingesniu klimatu – jos nepakeičiamas sprendimas, esant žemai temperatūrai, važiuojant apsnigtu ar apledėjusiu keliu.

Kieto mišinio padangos rekomenduojamos vairuotojams, važinėjantiems nuvalytais ir prižiūrimais keliais. Be to, šios padangos užtikrina itin aukštą stabilumą sausame ir šlapiame kelyje. Iš kitos pusės, apledėjusiame maršrute šių padangų stabdymo kelias bus gerokai ilgesnis. Jei abejojate ir nežinote, ką pasirinkti, pasitarkite su padangų pardavėjais ir montuotojais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti optimaliausią sprendimą. Visais atvejais bendraukite su patikimomis bendrovėmis, atsakančiomis už parduodamos produkcijos kokybę ir profesionalumą.