Kamieniniu lasteliu bankas

Visi puikiai žinome, kokia svarbi yra sveikata. Ja reikia rūpintis jau nuo pat mažumės. Iš pradžių mūsų sveikata rūpinasi mamos, tėvai, seneliai ar tetos, o kai suaugame, rūpintis pradedame patys savimi.

Bet kas gi yra ta sveikata ir kaip ja teisingai pasirūpinti? Visų pirma svarbi yra burnos higiena. Ji yra tarsi vizitinė mūsų kortelė, kuria mes supažindiname save su pasauliu. Dantys turi būti ne tik balti (kiek tai įmanoma natūraliai), bet ir sveiki, išvalyti – švarūs. Todėl labai svarbu yra profilaktiškai apsilankyti pas stomotologą, kuris ne tik sutvarkys sugedusius dantis, bet gal ir pasiūlys higieninį burnos valymą akmenims nuvalyti, jei tam bus poreikis.

Ne ką mažiau svarbi yra ir asmeninė higiena, juk nuo asmeninės higienos priklauso mūsų kūno kvapas, todėl reguliariai prausti intymias ir kitas gausiai prakaituojančias zonas yra tiesiog būtina. Galų gale, net jei norite neturėti grybelių ar panašių, dažniausiai dėl netinkamos higienos sukeltų ligų – turite atkreipti dėmesį į savo švarą.

Tačiau svarbiausia už viską yra tinkama mityba. Subalansuota sveika mityba palaiko mūsų gyvybines funkcijas, leidžia mums būti sveikiems ir pilniems energijos. Taip pat neleidžia atsirasti įvairioms vėžinėms ląstelėms, kurių atsiradimo pasekmės gali būti labai skaudžios ir tokis atvejais gali padėti jau nebent tik kamieninių ląstelių bankas. Tačiau kad nereiktų kreiptis į pastarąjį, rekomenduojama valgyti daug žalių, termiškai neapdorotų daržovių, stengtis atsisakyti hidrintų riebalų, suvartoti kuo mažiau angliavandenių. Taip pat reikia stebėti savo kūno reakcijas į procesus organizme ir tokiu būdu leisti sau suprasti, kurie produktai jums tinka, o kurie, galbūt, sukelia alergines reakcijas.

Ne mažiau svarbus yra sportas. Jums nebūtina eiti į sporto salę kasdien, bet privalote būti fiziškai aktyvūs, jei norite palaikyti normalų kūno balansą ir išlikti sveiki. Tam puikiai tinka kasdienė mankšta, pasivaikščiojimas ar dviračio minimas. Jei neprisiruošiate išeiti į lauką – įsigykite šunį. Tokiu atveju nebeturėsite kito pasirinkimo, kaip tik eiti pasiveikščioti kasdien ir po kelis kartus.

Kaip išlikti visapusiškai sveikiems?
Įvertink