Jei anksčiau žmonės galvojo, kad gali išsiversti be žmogaus, kuris būtų atsakingas už jų įmonių ar prekės ženklų vizualinio identiteto palaikymą, šiandien grafikos dizaineris yra viena paklausiausių ir reikalingiausių specialybių. Daugeliui bendrovių įkurti atskirą dizaino skyrių neapsimoka, todėl jos dažnai ieško laisvai samdomų grafikos dizainerių, galinčių atlikti pagrindinius darbus. Kadangi jų paklausa išties nemaža – jai prilygsta ir pasiūla. Deja, ne visi, vadinantys save profesionaliais grafikos dizaineriais, iš tiesų tokie ir yra. Ką daryti, kad rinktis nereikėtų mėnesiais ir rastumėte žmogų, kuris supras jūsų poreikius ir juos įgyvedins kokybiškai bei laiku?

Aiškiai suformuokite užduotis

Jei jus domina grafikos dizaineris ir jo paslaugos, labai svarbu tinkamai atlikti paiešką. Venkite laiškų su prašymais prisistatyti, susitikimų su dešimtimis skirtingų specialistų ar galybės dizainerių prisistatymų sklaidymo internete. Visa tai jums kainuos labai daug brangaus laiko. Efektyviai ir patogiai ieškoti grafikos dizainerių galite naudodamies paslaugų portalu Paslaugos.lt. Čia galėsite atsirinkti jus dominančius specialistus pagal miestą, įkainius, darbo sepficiką ir kitus svarbius kriterijus. Čia taip pat galite išsiųsti laišką visiems grafikos dizaineriams su konkrečiomis užduotimis ir savo poreikiais. Tai labai palengvins pasirinkimą. Nurodę stilių, apimtis ir pavyzdinius darbus, kuriuos turi atlikti grafikos dizaineris, sulauksite atsakymų tik iš tų asmenų, kurie pajėgūs susitvarkyti su jūsų užduotimis.

Būkite atidūs

Jeigu jūsų pasirinktas grafikos dizaineris turi puikių darbų pavyzdžių ir nurodo, jog yra dirbęs su itin dideliais ir garsiais prekių ženklais, tai tikrai neįrodo, kad jis yra geras. Dažnai į savo portfolio žmonės sudeda tik pačius tobuliausius ir geriausiai atliktus darbus, o platus klientų sąrašas gali reikšti, kad jiems grafikos dizaineris atliko tik kokias nors smulkias, ne itin reikšmingas užduotis. Todėl rekomenduojame atsižvelgti į tai, kaip pasirinktas asmuo bendrauja, kaip greitai reaguoja į užklausas, kaip kokybiškai jis dirba. Nedarykite sutarčių metams į priekį nebabandę bendradarbiauti – pradžiai duokite jiems kokį nors smulkesnį darbą. Jeigu grafikos dizaineris su juo susitvarkė pakankamai gerai, vėliau didinkite apimtis ir stebėkite, kaip viskas klostosi. Verčiau skirti daugiau laiko patikrinimui, nei paskutinę minutę sužinoti, kad dirbate su nepatikimu žmogumi.