Kiekvienas namų šeimininkas trokšta, kad tiek namiškiai, tiek svečiai namuose visada jaustųsi šiltai, jaukiai ir nepaprastai maloniai. Gražus namų interjeras, tinkami baldai bei buitinė technika labai prisideda prie jaukios aplinkos kūrimo, tačiau niekas taip nesuteikia žmonėms jaukumo ir patogumo kaip stabili šiluma, kurią užtikrina tinkamas būsto apšiltinimas. Tinkamo apšiltinimo dėka namuose išlieka stabili šiluma ir pagerėja būsto šiluminis efektyvumas. Didžioji dalis šeimininku stengiasi tinkamai apšiltinti sienas ir grindis, tačiau visai pamiršta perdangos, lubų apšiltinimą. Šie trūkumai neigiamai paveikia namų šiluminį efektyvumą, nes šiltas oras visada kyla į viršų, todėl prarandamas didelis kiekis šilumos. Jei nepasirūpinsite geru perdangos apšiltinimu, galite pamiršti stabilią namų šilumą. Jei norite sužinoti kaip tinkamai atlikti šiuos darbus ir kokią medžiagą pasirinkti, štai keletas patarimų, kuriuos turėtumėte žinoti prieš šiltinant perdangą.

Kaip jau minėjome, kokybiškas perdangos apšiltinimas yra nepaprastai svarbus norint sukurti tobulą namų mikroklimatą, nes per perdangos plyšius pabėganti šiluma neigiamai paveikia šiluminį efektyvumą. Lubų bei perdangos šiltinimas ne tik panaikina šias problemas, bet ir apsaugo namo konstrukcijas nuo žalingos aplinkos poveikio, šitaip užtikrindamas jo tvirtumą ir ilgaamžiškumą. Perdangos šiltinimo darbams labiausiai tinka „Gamo“ termovata. Medžiagos modernumas ir universalumas tinka visiems, net patiems sunkiausiems apšiltinimo darbams, todėl perdangos šiltinimas termovata yra labai efektyvus. Taip pat norint apšiltinti perdangą galite naudoti putų poliuretaną. Ši medžiaga pasižymi prastesnėmis hidroizoliacinėmis savybėmis nei „Gamo“ termovata, tačiau atsižvelgus į finansines galimybės, šis variantas yra kur kas pigesnis, tačiau beveik neatsilieka efektyvumu. Perdangos šiltinimo putomis kaina yra labai palanki, o rezultatai tiesiog stulbinantys. Dėl šių priežasčių matome, kad vis daugiau žmonių Lietuvoje naudoja putų poliuretaną, kuris dar nespėjo „prigyti“ tautiečiams, tačiau yra labai plačiai naudojamas užsienyje.

Šiltinant perdangą šiomis medžiagomis, darbų procesas yra labai paprastas, tačiau jums teks naudoti specialią įrangą. Kaip minėjome, ši apšiltinimo medžiaga yra labai universali. Taip yra todėl, kad norint apšiltinti pasirinktą paviršių, paprasčiausiai reikia užpurkšti tam tikrą medžiagos kiekį ant ploto, kurį ketiname apšiltinti. Šis, kitoms medžiagoms nebūdingas apšiltinimo būdas suteikia medžiagai lankstumo, leidžiančio pasiekti net pačius nepatogiausius namo kampučius ir juos be jokio vargo apšiltinti.

Tinkamas perdangos apšiltinimas ir užsandarinimas yra gyvybiškai svarbus, nes per ją pasprunka daugiausiai šilto oro. Jei gerai užsandarinsime ir apsaugosime namo perdangą, akimirksniu pastebėsime sumažėjusius šilumos nuostolius. Jei tinkamai ir kokybiškai izoliuosime perdangą, taip pat stipriai sumažės perkaitimas bei aplinkinis triukšmas, o tai  padės sukurti šiltą, stabilią  malonią aplinką. Geras šiltinimo medžiagos pasirinkimas ne tik padės palaikyti šilumą žiemą, bet ir sukurs vėsų mikroklimatą vasaros metu, todėl jei norite namuose džiaugtis nuostabia atmosfera, būtinai apšiltinkite perdangą.