Dabar tikras interneto amžius. Įvairiausi reikalai sutvarkomi prisėdus prie kompiuterio. Deja, internetu į Egiptą ar kitą norimą vietą nenukeliausi, tačiau gerais pasiūlymais pasinaudoti galima. Vienas tokių yra kidytour.lt.

Kodėl keliaujama, kiek keliaujama, kaip taupoma?

Yra keletas įdomių klausimų. Pavyzdžiui, kodėl žmonės keliauja? Ir todėl, kad nori atsipūsti nuo darbų, ir dėl įkvėpimo, ir darbo reikalais. Kai kurių asmenų kelionėms įtakos turi pomėgiai. Tarkim, esate automobilių entuziastas ir svajojate apsilankyti Rygos Motorų muziejuje ar nuvykti į „Lamborghini“ bei „Ferrari“ tėvynę Italiją. O galbūt ypač domitės istorija ir kiekvienos atostogos jums tarsi laiko mašina, nes lankotės muziejuose ir visokiausiose vietovėse, gėritės senamiesčiais. Arba kiekvienoje kelionėje atrandate daug naujų idėjų, suderinate keletą hobių (galbūt ir istorija jums prie širdies, ir fotografija arba kulinarija ir architektūra).

Kitas klausimas – kiek keliaujama. Akivaizdu, kad atsakymai – labai įvairūs. Vienas lietuvis teigs užsienyje buvęs prieš gerą dešimtmetį, o kitas suskaičiuos, kad per pastarąjį pusmetį lankėsi devyniose šalyse. Atsakymai skirtųsi ir kalbant apie trukmę. Vieniems priimtina greičiau grįžti, o kiti linkę pabūti svetur ilgiau.

O kada keliaujama? Skonio reikalas. Na, gerai, ne tik skonio, mat daug kas priklauso nuo darbo, nuo įsipareigojimų.

Neabejotinai tarp visų klausimų atkapstomas ir toks, kuris matuojamas eurais (t. y. kaina). Kai kurie nusprendžia ir išgali išleisti daugiau pinigų, o kiti laikosi ekonomiškesnių sprendimų. Įvairovės nestinga ir šnekant apie taupymą. Pinigus į taupyklę pradedama mesti prieš metus laiko arba prieš porą savaičių apsižiūrima, ar pakaktų santaupų kokiai nors išvykai.

Kadangi tema pasisuko pinigų link, neprošal aptarti ir taupymo būdus. Tai nėra patarimai, kaip turėtumėte elgtis su pinigais. Tai paprasčiausiai variantai, kaip su pinigais elgiasi norintys keliauti. Ir štai kiek visko sumąstoma: skolintis iš kreditus teikiančios įmonės, dėti monetas į taupyklę, pakentėti neįsigijus vieno kito pirkinio, atsisakyti būsto remonto… Tiesa, nors žadėta, kad tai nėra patarimai, visgi reikėtų užsiminti, jog monetų dėjimas į taupyklę gali būti gana produktyvus būdas surinkti ne tokią ir mažą sumą. Tereikia šiek tiek valios kasdien įmesti po monetą. Žinoma, skeptikai atsakytų, kad bus daug svorio ir mažai naudos (juk didelis kiekis monetų nemažai sveria). Ir skeptiška nuomonė logiška, bet… valiuta yra keičiama. O ir šiaip naudinga turėti smulkių…

Įpročiai nevienodi. O jei reikia rinktis pramoginę ar poilsinę kelionę? Na, tada ir renkamasi iš dviejų. Kita vertus, šiuolaikinė kelionių rinka lanksti. Tai reiškia, kad pramogos ir poilsis nėra didelės priešingybės. Norite papramogauti ar papoilsiauti? Šiais laikais įmanomos kur kas malonesnės kelionės, kai išpildoma daugiau svajonių. Nereikia rinktis, ar drybsoti, ar traukti iš vieno muziejaus į kitą ištisą dieną su gidu.

Informacija prieinama internete, troškimas keliauti įgyvendinamas ne tik greitai, bet ir patogiai. O atsižvelgiant į paskutinės minutės pasiūlymus – ir ekonomiškai.

Taigi, nors prisijungus prie interneto nenuskrendama į Egiptą, bet neprastų pasiūlymų pasirankiojama. O jei planuojate išvyką svetur, verta užsukti į pigių kelionių puslapį ir pasinaudoti palankiomis sąlygomis.