puslapiu kurimas

Interneto puslapius galima kurti nuotoliniu būdu labai nesudėtingai, – sako UAB „Taurus Media“ specialistai. Jie tai daro nuolatos, todėl yra sukūrę ne vieną efektyvaus darbo schemą. Papasakosime, kaip viskas vyksta.

Bendravimas – el. paštu

Senas geras el. paštas vis dar idealiai tinka nuotoliniam darbui. Svarbu nepasimesti ir laikytis tam tikrų sutartų taisyklių. Dažniausiai problemos kyla, kai el. paštu susirašinėja keli darbuotojai su keliais kūrėjais. Kad problemų būtų išvengta, galima sukurti specialius el. pašto siuntėjų sąrašus (mailing list), į kuriuos įtraukti kelis darbuotojus. Tokiu atveju laiškus gauna visi. Kai reikia kiekvieną kartą pridėti 5 darbuotojus iš adresinės, yra labai didelė tikimybė, kad kažkas bus pamirštas ir nesusikalbėjimas tiesiog užprogramuotas.

Susitikimai – per Skype

Kol kas geriausias sprendimas organizuoti susitikimus virtualiai yra Skype programa. Ji labai patobulinta ir veikia itin stabiliai, tad ja galima naudotis iš bet kur. Skype tinka tiek vidiniams susitikimams, tiek išoriniams. Kai kas susitikimams naudoja Microsoft Teams, tačiau tai įrankis skirtas vienos įmonės darbuotojams. Pašalinių čia retai sutiksite, nes ne visi turi tokią galimybę.

Darbo pokalbiai – per Slack

Interneto puslapių kūrėjai mėgsta dokumentuoti visus pokalbius tarp kūrėjų ir užsakovų. Slack įrankis yra vienas žinomiausių pasaulyje, kurį naudoja interneto tinklalapių kūrėjai visiems darbams – dizainui, programavimui, optimizavimui. Panašių produktų yra daugiau, tačiau jų principas tas pats – parašyti žinutę + pridėti iliustraciją ar kitą dokumentą + sulaukti komentarų arba patvirtinimo. Prie šio įrankio pridėti galima bet ką, todėl tai puikus įrankis darbui nuotoliniu būdu.

Interneto puslapio kūrimo procesas

Kai priemonės darbui aiškios, lieka tik tinkamai sureguliuoti procesus. Juos paprastai gana patogu daryti tam tikrais etapais:

 1. Poreikių analizė. Užduodami klausimai, kam puslapis bus naudojamas, kaip užsakovas jį įsivaizduoja, ko tikisi ir t.t.
 2. Rinkos analizė. Kūrėjai paanalizuoja konkurencinę aplinką, pateikia savo išvadas, kaip internete prisistato konkurentai, kokie pliusai, kokie minusai, kokių problemų reiktų vengti.
 3. Preliminari struktūra. Nustatoma preliminari struktūra, nuo kurios bus pradedama dirbti. Tai visi vidiniai tinklalapio puslapiai.
 4. Funkcijų sąrašas. Nustatomos pagrindinės funkcijos. Pavyzdžiui, kiek žmonių įvedinės informaciją, kokių kontaktinių formų reikia, ką lankytojai galės daryti puslapyje ir pan. Parenkama turinio valdymo sistema pagal poreikius.
 5. Puslapio laikinoji vieta. Kūrėjai sukuria laikinąją vietą, kur talpinamas puslapis ir jo pradinė-darbinė versija. Greičiausiai tai vienas iš darbinių domenų. Kai puslapis bus sukurtas, jis bus perkeltas į užsakovo serverį.
 6. Programuotojas pagal turimas technines užduotis paleidžia turinio valdymo sistemą, sukuria numatytąją struktūrą, sukelia turimą turinį.
 7. Čia galimi du variantai:
  1. Dizainas yra kuriamas pagal užsakymą.
  2. Dizainas yra įsigyjamas iš dizaino šablonų parduotuvių.
 8. Turinio sukėlimas ir testavimas. Kai paruošiamas dizainas, lieka tik sukelti turinį ir viską gerai patikrinti – ar veikia visos kontaktinės formos, ar gerai puslapis atrodo mobiliajame įrenginyje ir t.t.
 9. Kai viskas ištikrinama, puslapis perkeliamas. Po perkėlimo dar kartą viskas testuojama, nes gali būti užsilikę senų adresų ir neveikiančių nuorodų.

Toks procesas yra aptarinėjamas el. paštu arba specialiuose diskusijų įrankiuose (kaip Teams, Skype ar Slack). Viskas priklauso nuo kliento įsitraukimo.