sandeliavimo lentynosNe visiems el. prekybos veiklą pradėti yra lengva. Labai daug klausimų kyla tuomet, kai tenka tą veiklą kažkokiais būdais įteisinti. Įteisinimo būdų vėlgi – yra ne vienas ir ne du. Labiausiai rekomenduojama pasidomėti individualios veiklos pažyma. Mat, jis suteikia teisę užsiimti prekyba internetu nesteigiant jokio juridinio asmens. Kuo tai naudinga pradedantiems? Naudinga tuo, kad nereikia jokių įstatinių kapitalų, nes veiklos įregistravimas yra nemokamas. Dar geriau – pati veiklos registravimo procedūra trunka vos kelias minutes, jeigu viskas daroma internetu. Individualią veiklą pagal pažymą internetu galima įregistruoti per mokesčių inspekcijos puslapį, tad jums tiesiog reikia prie jo prisijungti ir tiek.

Kas liečia el. prekybos veiklos pradžią, Vokucentras.lt pabrėžia, kad didžiausia naujokų klaida yra būtent netinkamas pakavimo medžiagų pasirinkimas. Štai jas reikėtų įsigyti negailint tam pinigų, nes vis dėlto – jeigu jos bus nekokybiškos, vadinasi bus nemaža tikimybė, jog prekės pirkėjus pasieks su išoriniais pažeidimais. Ko gero nereikia pasakoti kas nutinka kai pirkėjas pamato, jog kurjerio atvežtas siuntinys yra su išoriniu pažeidimu? Tiesiog tokius siuntos retai kada priimamos. Tam, kad išvengtumėte tokių bėdų, siūloma dairyti į kokybiškas pakavimo medžiagas.

Kalbant apie kitus el. prekybos niuansus, taip pat verta pabrėžti, kad užregistravus prekybos veiklą mokesčių inspekcijoje, viskas tuo nesibaigia. Prekiaujant tek vesti apskaitą – išlaidų ir pajamų. Visos išlaidos, kurios susijusios su veiklos vykdymu, turi būti registruojamos apskaitos žurnale. Aišku, išimtis taikoma tuomet, jeigu apsirenkamas 30 procentų variantas. Tai galimybė nerinkti išlaidas pagrindžiančių dokumentų – tiesiog nuo pajamų bus atskaitoma 30 procentų ir ta suma bus laikoma jūsų išlaidomis.

Vedant apskaitą, labai svarbu viską kuo detaliau skaičiuoti. Mat, kartais 30 procentų išlaidų variantas nelabai tinkamas, o el. prekyboje retai kada jis pasirenkamas. Taipogi turite žinoti, kad jums reikės išrašyti sąskaitas faktūras, jeigu klientas to pageidaus. Jos turės būti įtraukiamos prie pajamų apskaitos žurnale. Na, ir galiausiai – vykdant individualią veiklą, jūs turite pasidomėti inventorizacija, kurią ko gero teks atlikti kai neišparduosite visų prekių per mokestinius metus.

El. prekybos veiklą naujokams įteisinti geriausia su IV
Įvertink