beasbestinis šiferisŠiuolaikinis beasbestinis šiferis – viena populiariausių stogo dangų, gaminama be žmogaus sveikatai pavojingo asbesto. Nauji gamybos sprendimai ne tik užtikrino dangos saugumą, bet ir suteikia jai naujų mechaninių savybių: tokia danga tapo tvirtesnė, elastingesnė, atsparesnė aplinkos veiksniams ir fiziniam poveikiui. Itin svarbus šiferio dangos privalumas – lengvas jos tvirtinimas ir ilgaamžė eksploatacija – tokia danga neblunka, nesamanoja, yra atspari korozijai, šalčiui, drėgmei ir ultravioletiniams saulės spinduliams. Auštos kokybės medžiagos ir patikimų gamintojų sprendimai užtikrina ilgaamžį dangos naudojimą, kuis gali siekti daugiau nei 50 metų.

Beasbestinis šiferis – ilgaamžė kokybė ir dėmesį atkreipianti estetika

Šiferis kaip stogo danga naudojama daugybę metų. Tiesa, dėl asociacijų su asbestiniu šiferiu žmonės į šiferio dangą žiūri kiek įtariai, tačiau reikia suprasti, kad naujosios technologijos ir nauji gamybos sprendimai užtikrina, kad beasbestinis šiferis nėra kenksmingas aplinkai ir gali tapti puikia alternatyva bet kuriai kitai populiariajai stogo dangai. O tam priežasčių tikrai yra daug ir įvairių.

Visų pirma, tai ilgaamžė ir patvari danga, kuria džiaugsitės ne vieną dešimtį metų. Tiesa, reikėtų atkreipti dėmesį į patį gamintoją ir jo suteikiamas kokybės garantijas. Iš kitos pusės, reikia suprasti, kad beasbestinis šiferis Lietuvoje stogams naudojamas palyginus neseniai, todėl realus jo tarnavimo laikas vis dar nėra žinomas. Gali būti, kad šiferio ilgaamžiškumas jus maloniai nustebins ir tarnaus net ilgiau nei pusamžį. Svarbus privalumas – estetinė šio stogo pusė. Šiuolaikinis šiferis, gaminamas iš sintetinio nekenksmingo pluošto, atkreipia aplinkinių dėmesį. Banguoti lakštai patinka daugeliui žmonių, ypač vertinantiems klasikinio stiliaus namus. Be visa ko, šis stogas užtikrina ir puikią garso izoliaciją, yra nedegus, lengvai montuojamas ir pagerina namo ventiliaciją.

Investicijos, kurios atsipirks

Nusprendę rinktis beasbestinį šiferį, investuokite į aukštos kokybės gaminius. Nors pradinės išlaidos gali būti kiek didesnės, jūs būsite tikri pasirinktos dangos ilgaamžiškumu ir kokybe, kuri nenuvils. Pvz., jei renkatės nekokybiško dažymo šiferį, jau po kelių metų jo spalva gali nublukti, todėl būsite priversti investuoti savo laiką ir pinigus į stogo spalvos atnaujinimą. Kad to išvengtumėte, iškart investuokite į kokybišką dažymą ir rinkitės specialiais būdais paruoštą šiferį, kurio spalva džiugins gerokai ilgiau. Iš kitos pusės, kartais atnaujinti eksterjerą taip pat smagu – taip namas įgauna naują veidą ir charakterį.