Kai oras puikus, o už lango vasara, nuodėmė likti mieste. Reikia išnaudoti kiekvieną saulėtą dieną ir pasimėgauti gamtos teikiamais malonumais. Vienas iš geriausių būdų tai padaryti – baidarių nuoma. Susirinkite draugų ar šeimos narių kompaniją ir pasimėgaukite bent keliomis valandomis poilsio vandenyje.

BaidarėsPriklausomai nuo to, kokios jūsų galimybės – ar atostogaujate, ar dirbate – galite rinktis trumpus, kelias valandas užtruksiančius maršrutus ar kelių dienų baidarių žygius. Pirmieji itin tiks po ilgos darbo dienos ofise ir neturint itin daug laiko. Tereikės susirast kompaniją ir kelias valandas pasimėgausite vandeniu, gamta ir šaunia kompanija. Jeigu turite daugiau laiko, suplanuokite ilgesnį pasiplaukiojimą baidarėmis. Susiradę grupę žmonių, ryžtingai sutiksiančių plaukti drauge, galėsite visą savaitgalį praleisti vandenyje. Lietuvoje yra daugybė skirtingų maršrutų, apimančių tiek upes, tiek ežerus, tad tikrai rasite įdomią trasą ir patirsite nepamirštamų akimirkų.

Apgalvokite, kokio sudėtingumo maršrutas priimtinas jums ir drauge plaukiantiems asmenims. Baidarių nuoma galima tiek upėse, tiek ežeruose, tad pasitarkite ir nuspręskite, koks variantas jūsų komandai tinka geriausiai. Sraunios upės itin patiks tiems, kurie nori patirti aštresnių pojūčių, nebijo karts nuo karto išlipti iš baidarės ir persinešti ją ant rankų, jeigu praplaukti neįmanoma ir nori įveikti įvairiausias gamtos kliūtis – akmenis, šakas ir panašiai. Platesnės ir tiesesnės upės labiau tiks tiems, kurių irklavimo tikslas – poilsis ir grožėjimasis gamta.  Tam puikiai tiks ir ežerai, kuriuose, jeigu nebūna vėjuota, irkluoti dar paprasčiau. Šiuo atveju įvertinkite ir oro sąlygas. Kilus audrai ir pučiant stipriam vėjui, ežeras banguoja, tad reikės plaukti atsargiau ir tvirčiau susiveržti gelbėjimosi liemenes.

Taigi, baidarių nuoma yra puikus pasirinkimas kiekvienam, norinčiam bent kiek laiko praleisti gamtoje. Galima rinktis vos kelių valandų trasas netoli sostinės (ar daugumoje kitų Lietuvos vietų) arba viso savaitgalio žygius. Svarbu nuspręsti, kokie komandos lūkesčiai ir tuo remiantis išsirinkti maršrutą. Kad ir kokį sprendimą priimsite, nepamirškite geros nuotaikos, puikios kompanijos ir, žinoma, atsargumo, jeigu irkluojate esant pavojingoms oro sąlygoms. Taip jūsų poilsis tikrai bus nepamirštamas.