Moderni dušo kabina ne tik taupo mūsų laiką ir vandenį, bet ir pasižymi plačiomis funkcinėmis galimybėmis, pvz., prausiantis duše galima klausytis mėgstamos muzikos, lepintis masažinėmis procedūromis, pasirinkti lietų primenančią vandens dulksną ar aromaterapines procedūras. Vis dėlto, kalbos apie tai, kas geriau, – vonia ar dušo kabina, iki šiol yra aktualios. Taupiesiems lietuviams bene svarbiausias klausimas yra susijęs su praktiškumu. Tad, kaip yra iš tiesų? Ar dušas iš tiesų yra praktiškesnis už vonią?

 

Kodėl vonia nepraranda savo lyderio pozicijų?

Prieš pradedant kalbėti apie dušo privalumus, trumpam pažvelkime į vonią. Iš esmės vonia yra skirta žmonėms, mėgstantiems ilgas, atpalaiduojančias vandens procedūras. Paprastai vonioje praleidžiame bent valandėlę, skaitome knygą ar tiesiog mėgaujamės ramybe. Iš kitos pusės, nusiprausti vonioje yra kiek sudėtingiau. Paprastai, po mirkimo joje, dar turime nusiprausti po tenkančio vandens srove.

Vienas svarbiausių vonios privalumų didesnėje šeimoje yra tai, kad joje patogiau maudyti vaikus. Tam tikrais atvejais vonioje patogiau praustis ir vyresnio amžiaus žmonėms. Iš kitos pusės, vyresniam žmogui ar asmeniui, turinčiam judėjimo negalią, įlipti į vonią gali būti kiek sudėtingiau. O mažiems vaikams praustis duše su aukštesniu padėklu gali būti taip pat patogu, kaip ir maudytis vonioje. Vis dėlto, jei turite galimybę, vonios kambaryje verta įsirengti tiek dušo kabiną, tiek vonią ir mėgautis vandens procedūromis, priklausomai nuo nuotaikos, situacijos ir norų.

 

Tai vis dėlto, – vonia ar dušo kabina?

Apibendrinant, galime sakyti, kad vonia yra skirta ramiam atsipalaidavimui ir poilsiui, dušas – greitam nusiprausimui ir kasdienėms higienos procedūroms. Skaičiuojama, kad maudantis po dušu sutaupoma iki 5 kartų daugiau vandens, todėl dušo kabina yra neabejotinai praktiškesnis sprendimas. Būtina įvertinti ir tai, kad dušas užima gerokai mažiau vietos. Jo įrengimui pakanka vos vieno ar kelių kvadratinių metrų ploto, todėl dušo kabinos gali būti įrengiamos net ir mažame vonios kambaryje.

Auganti dušo kabinų pasiūla suteikia praktiškai neribotas pasirinkimo galimybes, todėl dušą lengvai priderinsite prie įvairaus interjero sprendimų. Be to, dušas dažniausiai reikalauja kur kas mažesnių išlaidų nei vonia, jo priežiūra taip pat yra gerokai paprastesnė. Kitaip sakant, įsirengdami dušą taupote tiek vonios kambario erdvę, tiek savo laiką ir pinigus.