Žmonėms, kuriems nuolat šalta, norisi jaukumo, bet yra alergiški įprastai avies vilnai, bando rasti alternatyvą jai. Nuostabus atradimas yra alpakos vilna, nes ji yra be galo minkšta, švelni, nesukelia jokių alergijų. Ji vertinama nuo seniausių laikų, turi net gydomųjų savybių, viena iš jų – mažina sąnarių skausmą. Kad esant namuose Jums būtų jauku ir šilta, gulint lovoje ar ant sofos nešaltų visas kūnas, turime puikų sprendimą – idealiai sušilti padės alpakų vilnos pledas. Šiame straipsnyje pateiksime dar niekur negirdėtų faktų apie alpakos vilnos kokybę. Patarsime kaip išsirinkti alpakų vilnos pledą, su kuriuo tikrai nesušalsite ir neperkaisite. Taip pat pasakysime kaip išvalyti įvairias dėmes iš alpakų vilnos gaminių, pavyzdžiui, drabužių ar pledų.

Alpakos vilna – dar niekur negirdėti faktai apie jos kokybę

  • Ši vilna ne tik puikiai šildo, bet ir yra atspari dėvėjimuisi, glamžymuisi, turi savybių išstumti drėgmę;

 

  • Vilnos kokybė apsprendžiama keliais parametrais: plauko storiu, banguotumu, išeiga, spalva ir plaušų tvirtumu;

 

  • Pats svarbiausias yra vilnos plauko storis, nuo kurio priklauso kaina ir vilnos panaudojimas;

 

  • Plonesnė nei 15,5 mikrono vilna yra pati prabangiausia ir švelniausia bei yra naudojama ypač aukštos kokybės drabužiams gaminti;

 

  • Storesnės vilnos pluoštai (35 mikronų ir storesni) yra naudojami kilimų gamyboje.

Alpakos vilna – kaip tinkamai išsirinkti pledą iš šios vilnos, su kuriuo tikrai nesušalsite ir neperkaisite?

Renkantis mieliausio gyvūno vilnos pledą, Jums reikia žinoti:

  • Pledo dydį – paprastai yra siejami su standartiniais lovų išmatavimais, kurie yra tokie: viengulės lovos: 90 cm × 200 cm; pusantrinės lovos: 140 cm × 200 cm; dvigulės lovos: 160 cm × 200 cm; karališko dydžio lovos: 180 cm × 200 cm.

 

  • Dizaino subtilybes – pledo spalvą bei tekstūrą rekomenduotina rinktis pagal sezoną. Pavyzdžiui, šiuo metų laiku puikiai tinka jaukios spalvos (raudona, balta ir žalia). Kalbant apie tekstūrą, šaltuoju sezonu puikiai atrodo stambūs mezginiai.

 

Pledus, drabužius ir kitus alpakos vilnos gaminius galite išsirinkti ir įsigyti pas mus internetu – alpacos.lt.

 

 

Kaip išvalyti įvairias dėmes iš alpakų vilnos gaminių, pavyzdžiui, drabužių ar pledų?

  • Įprastoms dėmėms, pavyzdžiui, kraujo ar maisto – pamirkykite audinį ar jo dalį šaltame sūriame vandenyje. Palaikius, išskalbkite 30-40 C temperatūros vandenyje.

 

  • Nagų lako dėmėms – ant dėmės uždėkite sugeriamojo popieriaus lapelį ir iš išvirkščios audinio pusės dėmę valykite vata suvilgyta benzinu, spiritu arba acetonu.

Apibendrinant, alpakos vilna sušildys net labiausiai sušąlusį. Jos įvairius gaminius galite įsigyti tinklalapyje alpacos.lt. Užsakymas pasieks pasirinktu būdu. Pajuskite minkščiausio gamtos kūrinio šilumą!

Raktažodžiai: alpakos vilna, alpacos.lt, pledai, alpakų vilnos gaminių priežiūra, negirdėti faktai apie alpakos vilnos kokybę.