buhalterisVyriausiasis įmonės buhalteris – išties labai atsakinga pareigybė, dėl ko įmonės joje dirbsiančio žmogaus pasirinkimui dažniausiai skiria išties labai didelį dėmesį. Ir visgi, neretai pasirinkimas tampa pakankamai problematišku, kadangi atskirti geresnius kandidatus į šią darbo poziciją nuo blogesnių yra išties nelengva. Na, bent iš pirmo žvilgsnio, kadangi jei žinote kriterijus, kuriais reikėtų remtis renkant darbuotoją į šią poziciją, visas darbuotojo pasirinkimo procesas tampa žymiai lengvesnis nei galėjo atrodyti iš pat pradžių.

Ekonominis išsilavinimas
Taip, neretai sakome, jog išsilavinimas šiomis dienomis yra pervertintas bei neatspindi visų žmogaus gabumų. Ir taip, tai yra visiška tiesa, jei kalbėsime apie diplomo gavimo įtaką žmogaus sėkmei gyvenime. Ir visgi, jei kalbėsime ne abstrakčiai, o apie konkrečias specialybes, situacija yra kiek kitokia – joms reikia specifinių žinių, kurių dažniausiai galima įgauti tik universitetinėse lavinimo įstaigose.

Būtent dėl to, kai yra ieškomas vyr. buhalteris įmonei universitetinis ekonomikos išsilavinimas dažniausiai turėtų būti tiesiog privalomu kriterijumi visiems, bandantiems kandidatuoti į šią darbo vietą. Taip, neretai įmones į šias darbo pozicijas priima ir darbuotojus be išsilavinimo, bet su nemenka patirtimi, arba su kolegijose įgytų žinių įrodymu. Bet tenka pripažinti, jog atrasti maksimaliai kokybiškai kvalifikuotą žmogų, neturintį universitetinio išsilavinimo, yra ypač sudėtinga, tuo labiau žinant Lietuvos darbo rinkos skurdumą. Būtent dėl to, prioritetizuokite žmones, kurie po mokyklos baigimo skyrė dar bent keletą metų mokslui aukšto lygio mokymo įstaigose.

Tik, žinoma, nereikėtų išsikelti ir pernelyg aukštų kriterijų. Nesvarbu, ar universitetas Šiauliuose ar Klaipėdoje – tai miestai, kurių universitetai nors ir nėra prestižiniai, bet taip pat paruošia neblogus savo sričių specialistus. Būtent dėl to, iš kart atmesti mažesniuose šalies miestuose universitetus baigusių žmonių kandidatūras, renkantis tik iš geriausių Lietuvos universitetų, kaip VU ar KTU absolventų, tikrai nereikėtų, kadangi nors jų kvalifikacija dažniausiai ir yra kiek geresnė, šis skirtumas yra pakankamai menkas, jog susiaurintumėte potencialių darbuotojų skaičių iki minimalaus.

Patirtis
Apie patirties svarbą žmonėms stengiantis darbintis į vienas ar kitas darbo pozicijas yra prikurta nemažai juokingų istorijų bei pašiepiančių pastebėjimų. Ir tai yra puikiai suprantama – neretai ir pačiose paprasčiausiose darbo vietose yra prašoma pakankamai nemenkos patirties, dėl ko vos universitetus ar mokyklas baigusiems žmonėms rasti pirmąjį savo darbą tampa išties labai sudėtinga užduotimi.

Ir visgi, kai nemaža dalimi atvejų patirties reikalavimas yra netgi ir juokingas, šiuo atveju, ieškant darbuotojo į vyr. buhalterio vietą, tai yra tiesiog privalomas kriterijus. Taip iš esmės yra dėl to, jog vyr. buhalterio darbas yra išskirtinai atsakingas bei reikalaujantis įvairiapusiško įgūdžių paketo, kuriuos neretai galima išmokti tik ilgu įdirbiu, laiką leidžiant būtent šioje srityje. Taip yra dėl to, nes kalbame ne tik apie tiesiogiai su ekonomika bei matematika susijusius protinius gebėjimus – dirbant šioje pozicijoje svarbiomis tampa ir vidinės žmogaus savybės, kaip gebėjimas vadovauti, organizuoti darbą bei dirbti komandoje. Ir visa tai dažniausiai nėra įgimtos ar universiteto suole išmokstamos savybės – tam reikia patirties dirbus panašioje aplinkoje bei mokiusis iš kitų savo srities profesionalų, pasisemiant jų geriausių savybių.

Tad nors patirtis ir nėra pats pagrindinis kriterijus, pagal kurį vertėtų rinktis žmogų į šią darbo vietą, tenka pripažinti ir tai, jog jį nuvertinti būtų tiesiog kvaila. Paprasčiausiai – dirbant šį darbą reikalingi įgūdžiai, ar bent jau dalis jų, yra išsiugdomi tik ilgo darbo šioje srityje dėka, dėl ko patirties būsimiesiems vyriausiesiems buhalteriams yra ypatingas privalumas jų gyvenimo aprašyme.

Vyr. buhalteris įmonei
4.5 (90%) 2 votes