sarvuotos buto durysKartais viršutinė spyna nerakina, nes durys paprasčiausiai „pasėda“. Specialistai sako, kad taip gali atsitikti dėl pastato „pasėdimo“, nuo kurio praktiškai nėra apsaugotas nei vienas iš mūsų. Tačiau nuo visų kitų problemų galima apsisaugoti renkantis patikimų gamintojų produkciją. Kainos skirtumas tarp nežinomų ir jau vardą užtarnavusių gamintojų nėra iš piršto laužtas. Kita vertus, net ir šis sprendimas neatsako į klausimus kodėl durys gali „pasėsti“ ir, svarbiausia, kaip spręsti šią problemą?

Stringa spyna

Visai neretai sarvuotos durys „nepasėda“., o spyna nerakina. Tokiu atveju reikia kreiptis į garantinio aptarnavimo skyrių arba spynų meistrą. Čia sarvuotos durys nėra problema. Tiesiog spynų meistras pakeis spyną arba atliks reikalingą remontą, t.y. pakeis cilindrus, suteps spyną ir t.t. ir durys puikiausiai galės būti eksploatuojamos toliau.

Neturi atraminių guolių

Kita vertus, sarvuotos durys gali „pasėsti”, jeigu neturi atraminių guolių. Tai reiškia, kad montuojamos sarvuotos durys buvo, naudojant vyrius be atraminių guolių. Gana dažna ir viena iš sudėtingesnių situacijų. Todėl, kad šiuo atveju būtina plėsti spynų skyles staktoje arba dėti poveržles po vyriais. Na ir trečioji, bet pati nemaloniausia išeitis – keisti duris naujomis. Nesinori nuteikti skeptiškai, tačiau ši situacija gana dažna, kuomet pasirenkamos pigios sarvuotos durys vilniuje. Kartais net savininkai nežino ir tokios šarvuotos durys kaina gali būti tokia kaip ir parduodamos pilnos komplektacijos sarvuotos buto durys kaina. Todėl rekomenduojama visuomet kreiptis tik į patikimus prekeivius ir gamintojus.

Reguliuoti lanksčius

Antroji problema, kuomet šarvuotos lauko durys „pasėda“, tai jau minėtasis pastato pasėdimas. Jis ypač būdingas naujos statybos namams, nes pastatas „pasėsti“ gali per pirmus penkis metus. Tokiu atveju nepaisant to kur ir kokias duris pirkote (šarvuotos durys šiauliai, sarvuotos durys senukai ir sarvuotos durys skelbiu) turi būti pareguliuoti lanksčiai. Tai nėra sudėtinga procedūra. Visos sarvo durys butui turėtų būti periodiškai patikrinamos ir prireikus pareguliuojami lanksčiai. Paprastai durims teikiama penkių metų garantija. Tad tokiu atveju tereikia kreiptis į garantinio aptarnavimo skyrių.

Užstrigo viršutinė spyna: ar durys „pasėdo“
Įvertink