Vilniuje norintys užsisakyti paminklų gamybos paslaugas pirmiausia turėtų įvertinti ar paslaugų teikėjas nenustato kažkokių reikalavimų klientui. Mat, paminklai Vilniuje ir kituose miestuose neretai gaminami pagal individualius užsakymus, o jų įvykdymui dažniausiai nustatomos ir individualios kainos. Pasak paminklų gamintojų, kainos nustatomos atsižvelgus į visus kliento pageidavimus, tad logiška, kad kuo jų bus daugiau, tuo didesnę kainą teks mokėti. Tiems, kuriems reikia tik paprasto paminklo ir montavimo darbų, dažniausiai viskas atsieina daug pigiau, nes tokie žmonės nėra išrankūs – jie renkasi standartinius gaminius, kurie pateikiami kataloguose. Tai būtų bene pigiausias variantas tiems, kurie tikisi įsisprausti į kažkokius biudžeto rėmus.

Norintiems užsisakyti paminklų gamybos paslaugas rekomenduojama pirmiausiai dairytis į tuos paslaugų teikėjus, kurie atliktų visus darbus. Tai reiškia, kad jeigu užsakant paminklą jums norėsis gauti unikalų darbą su montavimo paslaugomis, tai kaina išaugs gerokai, nes teks paminklą projektuoti, o taip pat ir gamybos darbai truks ilgiau, nes tai bus nestandartinis projektas. Aiškiau kalbant, jeigu paminklų projektavimo metu jūs kreipsitės į kažkokius kitus specialistus, gamybos atveju – dar į kitus, o montavimo darbus patikėsite dar ir tretiems asmenims, tai galutinė kaina bus beprotiškai didelė. Visuomet siūloma rinktis paslaugų teikėjus pagal jų siūlomą paslaugų sąrašą t.y. jeigu specialistai galės atlikti viską, tai tuomet į juos ir kreipkitės, nes tikėtina, kad kaina bus bent kiek mažesnė.

Kalbant apie labai brangius paminklus, reiktų akcentuoti, kad gamybos darbai gali trukti ilgiau nei įprasta. Pasak paminklus gaminančių specialistų, paminklo gamybos laikas priklauso nuo sudėtingumo. Tai reiškia, kad jeigu paminklas bus su kažkokiomis specialiomis žvakidėmis ar vietomis gėlėms, tai tokio paminklo gamyba truks ilgiau nei vientiso paminklo gamybos darbai. Tai labiausiai aktualu turėtų būti tiems, kurie neturi didelės sumos.

Užsakant paminklų gamybos ir montavimo paslaugas taip pat reikėtų nepamiršti, kad ne visi specialistai darbus atlieka kokybiškai. Dėl to vertėtų neskubėti radus specialistus – geriau jau internete jais pasidomėkite, jog nebūtų situacijų, kad sumokėjus pinigus liktumėte be nieko.

Paminklai ne visada būna labai brangūs
Įvertink