Kiekviena dieną vis daugiau žmonių keliauja po pasaulį lėktuvu dėka. Ar tai paprastos šeimos atostogos, ar verslo kelionė, skrydžiai sutaupo labai daug brangaus laiko ir leidžia pažinti platų ir mums nematytą pasaulį. Praktiškai kiekvienos oro linijos siūlo skrydžius ekonomine ir verslo klase. Tačiau kuo jos skiriasi?

Taigi kaip minėjome, lėktuvų bilietai yra paskirstomi į skirtingas klases. Nuo jų priklauso jūsų patogumai skrydžio metu ir visokiausios kitos privilegijos. Pagal tai keičiasi ir jūsų skrydžio kaina ir skirtinguose oro linijų bendrovėse skiriasi ir jų suteikiamos privilegijos.

Kelionės Ekonominę klasę dažniausiai renkasi paprasti, siekiantys sutaupyti žmonės. Jeigu skrendate nedidelį atstumą, skrydis bus pigus ir pakankamai patogus, tačiau jeigu kelionė truks kelias arba keliolika valandų, tada kelionė gali tapti labai nemaloni, palyginus su kelione verslo klase. Ekonominės klasės lėktuvo bilietą dažniausiai galima gražinti sumokant nustatytą bilieto gražinimo mokestį. Be to, galima keisti skrydžio laiką ir datą. Be laiko keitimo mokesčio gali jums tekti primokėti lėktuvo bilieto kainos skirtumą. Skrydis ekonomine klase dažniausiai būna be jokių patogumų. Tokį bilietą įsigijęs keleivis gali turėti vieną rankinį bagažą, kurio svoris negali būti didesnis nei 8 kilogramų, ir vieną registruotą bagažą (vidutiniškai apie 20 kilogramų). Skrendant ekonomine klase, maistas ir gėrimai skrydžio metu dažniausiai apmokestinami papildomai. Nors skrydis yra tikrai ne toks malonus, kaip kelionė verslo klase, visokiausių akcijų metu kelionės bilietai gali būti nepaprastai pigūs ir prieinami

Verslo klasės bilietus dažniausiai perka bendrovės savo darbuotojams, arba žmonės norintys ir galintys sau leisti skristi brangiau ir kur kas komfortabiliau. Nors skrydžiai verslo klase yra brangus malonumas, bet užtat pasirinkus tokį skrydį gaunate nemažai privilegijų. Klientai gali nemokamai atšaukti savo skrydį bei keisti laiką ir datą, bet norint atšaukti skrydį turite sumokėti skirtumą tarp kelionės bilietų. Įsigytas verslo klasės lėktuvo bilietas leidžia vežtis truputį daugiau bagažo. Registruoto bagažo svoris padidėja iki 30 kilogramų (iki 3 vienetų) ir net 2 rankinius bagažus. Verslo klasės kelionė yra daug malonesnė ir patogesnė. Nusprendęs sumokėti daugiau klientas gauna gerą maitinimą bei gėrimus, patogią kėdę, galinčią pavirsti į gultą, didelę erdvę lėktuvo salone ir daug visokiausių pramogų, kaip grotuvas, didelės raiškos televizorius itt. Skrendant verslo klase, kai kurios oro linijos suteikia galimybę skrydžio laukti ne bendrajame laukiamajame, o specialiai verslo klientams skirtoje salėje. Taip pat yra galimybė greičiau praeiti pro oro uosto saugumo patikrą. Kartais įsigiję verslo klasės bilietą klientai būna pasodinami žemesnės klasės vietoje. Šitaip suklydusi bendrovė privalo atsakyti už nepatogumus ir priklausomai nuo atstumo ir skrydžio trukmės atlyginti žalą, todėl jeigu pateksite į tokią nemalonią padėtį, nepasiduokite ir bandykite gauti kompensaciją.

Kuo skiriasi ekonominė klasė nuo verslo klasės?
Įvertink