kultivatoriusEsate nedidelis žemdirbys, kuriam malonu auginti daržoves skirtas tik savo šeimai? Išties, Lietuvoje labai daugėja tokio tipo žemdirbių, kurie augina tik sau. Tai visiškai natūralu įvertinus du veiksnius. Pirmiausia, vis dažniau pasigirsta kalbos, kad nieko nebeįmanoma valgyti iš prekybos vietų, kadangi ten esantys produktai yra chemiškai pažeisti. Kalbame ne tik apie mėsos gaminius, kurių atsisako vis daugiau žmonių, tačiau ir daržoves. Antras veiksnys yra tai, kad galima įsigyti techniką, kuri padeda darbus atlikti greitai ir paprastai. Pavyzdžiui, kultivatoriai internetu gali kainuoti net iki 150 EUR. Kaina – maža, o nauda yra neįvertinama.

Lygiai taip pat ir mini traktoriukas internetu nekainuos labai daug, tačiau darbus padės atlikti greitai, kokybiškai ir garantuos, kad augalai išaugs su dideliais vaisiais. Akivaizdu, kad be technikos retas žmogus šiais laikais norėtų užsiimti žemdirbyste.

Kultivatoriaus nauda atliekant žemdirbystės darbus – akivaizdi. Tai vienas iš tų prietaisų, kuris gali būti sėkmingai naudojamas ne tik tokiu atveju, jeigu asmuo turi didelius žemės plotus, tačiau ir tuomet, kai smulkūs ūkininkai nori sau užsiauginti daržovių, kuriomis mėgausis žiemos metu.

  • Pagrindinė kultivatoriaus funkcija yra išpurenti žemę. Ta atrodo gana akivaizdu. Išpurenta žemė – kur kas laimingesnė, taigi tuo pačiu gali pasiūlyti ir kur kas labiau vešinčius augalus, kurie užmegs vaisius.
  • Žinoma, purenimo metu sujudinama visi sluoksniai. Taigi, tuo pačiu sujudinami ir mineralai, kurie yra reikalingi, kad augalas geriau augtų. Tręšti papildomai labai naudinga, tačiau reikia nepamiršti, kad ir pati žemė turi labai daug naudos.
  • Žemės sujudinimo metu dirba taip pat gauna deguonies, kurie yra būtina norint, kad augalai augtų. Juk taip pat kaip ir vejai atliekami aearavimo darbai, kad ji būtų graži ir augtų, taip pat ir dirvai, kurioje augs daržovės, būtina kvėpuoti.

Priklausomai nuo to, kokio dydžio dirvą reikės prižiūrėti – atitinkamai pasirenkamas ir kultivatorius. Šios įrangos pasirinkimų yra labai daug. Galima įsigyti tokius kultivatorius, kurie yra kabinami greta traktoriaus. Tokiu atveju Jums reikalingas ir traktoriukas internetu. Tiesa, dažniausiai tokius didelius prie technikos kabinamus kultivatorius dažniausiai pasirenka stambūs ūkininkai, kurie turi apdirbti labai didelius plotus. Jeigu kultivatorius perkamas tik savoms reikmėms ir su juo reikia apdirbti nedidelius plotus – tokiu atveju rekomenduojami savarankiškai veikiantys kultivatoriai. Prie jų nėra jungiami traktoriai ar panašiai. Jie dažniausiai sėkmingai veikia naudojant kokį nors kurą, kuriuo dažniausiai tampa benzinas.

Jeigu nežinote, kurį kultivatorių pasirinkti ir kuris turėtų labiausiai patenkinti Jūsų poreikius – rekomenduojame pasikonsultuoti su pardavėjais. Ypač jeigu perkate internetu, kadangi dažniausiai už kitos ekrano pusės sėdi ir Jums patarinėja kvalifikuotas darbuotojas, kuris parenka įrangą pagal kiekvieno žmogaus poreikius.

Kai galime gyventi sveikiau ir laimingiau – kodėl gi ne? Juolab, daugelis žmonių sutinka, kad žemdirbystė šiuo metu yra tikras malonumas. Paprasčiausiai, nereikia teptis rankų, nereikia gaišti savo laiko, nereikia pergyventi, kad daržovės neužaugs tiek, kiek yra tikimasi.

Kultivatorius – kiekvieno žemdirbio įnagis
4.5 (90%) 2 votes