lesiaiNe paslaptis, kad dažnai kalbėdami ir vertindami tam tikrus daiktus išskiriame jų privalumus bei trūkumus. Šiuo atveju tai bus kontaktiniai lęšiai. Aptarsime esminius jų privalumus ir išskirsime trūkumus.

Kontaktinių lęšių privalumai
Dažniausiai kontaktiniai lęšiai, vertinant teigiamus ir neigiamus aspektus, lyginami su akiniais. Tad pirmiausia kaip lęšių privalumą tikslinga paminėti patogumą –lęšiai akims nerasoja, nesmunka. O akiniai linkę smukti, tad juos reikia nuolat pasitaisyti, taip pat nepatogumų kelia akinių rasojimas, lietaus ir sniego patekimas ant stiklų. Taigi, kontaktiniai lęšiai šiuo atveju suteikia gerokai daugiau patogumo.

Kitas aspektas – kontaktiniai lęšiai yra nepastebimi, jie nedengia veido dalies. Juk sutikime, akiniai tinka toli gražu ne visiems, tad neretai jie tampa tikra našta (perkeltine prasme). O štai lęšių nesimato ir jie įtakos išvaizdai nedaro. Išimtis – spalvoti kontaktiniai lęšiai. Tai dar vienas privalumas, jei norite pakeisti akių spalvą ar paryškinti savąją.

Dar vienas kontaktinių lęšių privalumas – jie suteikia platų matymo lauką, o štai akiniai, priešingai, matymo lauką riboja, nes ryškiai ir aiškiai matomas tik tas vaizdas, kuris patenka į akinių lęšių rėmus. O visa kita, kas yra šonuose, viršuje, apačioje, t. y. už akinių rėmelių ribos, matoma tarsi per rūką, susiliejęs vaizdas. Norint pamatyti šoninį vaizdą, reikia pasukti galvą. Kuomet priprantama, tai nebūna didelis trūkumas, bet visgi kontaktiniai lęšiai šiuo atveju yra nepalyginamai patogesnis pasirinkimas.

Nenuginčijamas lęšių privalumas – jie nepamainomi sportuojant ir maudantis. Nešiojantieji akinius puikiai žino, kaip nepatogu sportuoti su akiniais. Žinoma, yra pasyvesnių sporto šakų, kuriose akiniai gal ir netampa didele kliūtimi, bet, pavyzdžiui, žaisti krepšinį, futbolą, jodinėti ir pan. su akiniais yra itin nepatogu, o neretai ir visai neįmanoma. Bet juk dėl to mėgiamo sporto atsisakyti nesinori? Ideali išeitis – kontaktiniai lęšiai, kurie visiškai netrukdo ir neapriboja jokių aktyvaus laisvalaikio galimybių sako www.superlesiai.lt parduotuvės atstovė. Maža to, lęšiai bus geriausias pasirinkimas maudynėms atviruose vandens telkiniuose, baseinuose, taip pat ir nardymui, jei negalite tuo užsiimti be jokios regėjimo korekcijos priemonės. Tiesa, maudymuisi nerekomenduojami ilgalaikio nešiojimo lęšiai. Tam naudokite vienadienius lęšius, kuriuos pasimaudę iškart išsiimkite ir išmeskite.

Kontaktinių lęšių trūkumai

Be ilgo sąrašo privalumų, kontaktiniai lęšiai turi ir kelis trūkumus. Bene svarbiausias – investicijos. Kontaktiniai lęšiai privalomi keisti, atsižvelgiant į jų galiojimo laiką: vienus reikia keisti kasdien, kitus – kas porą savaičių, dar kitus – kas mėnesį. Todėl mažiausiai kartą per mėnesį reikės naujos poros. Taip pat tinkamai lęšių akims priežiūrai reikia specialaus tirpalo.

Kitas aspektas – lęšiai reikalauja tinkamos priežiūros, vadinasi, ir šiek tiek laiko. Ryte privalu kruopščiai nusiplauti rankas, išvalyti lęšius, juos įsidėti. Vakare išsiėmus taip pat reikia nuvalyti lęšius ir nakčiai palikti lęšiams dezinfekuoti skirtame tirpale. Kol išmoksite lęšius įsidėti ir išsiimti, gali prireikti ne tik nemažai laiko, bet ir kantrybės.

Kaip lęšių trūkumą reikėtų paminėti ir tai, kad jie padidina akių infekcijų ir uždegimų riziką. Bet tik tuo atveju, jei netinkamai yra valomi bei prižiūrimi, nesilaikoma higienos reikalavimų. Kitu atveju, kontaktiniai lęšiai yra visiškai saugūs ir pavojaus akims nekelia.

Matyti, kad kontaktiniai lęšiai privalumų turi daugiau nei trūkumų. Bet prieš nuspręsdami, ar lęšiai Jums bus tinkama regėjimo korekcijos priemonė, turite įvertinti kiekvieno tų aspektų svarbą Jums. Prioritetų nustatymas padės tinkamai įvertinti ir priimti sprendimą. Bet kontaktiniai lęšiai neabejotinai yra puikus pasirinkimas, jei vertinate komfortą, patogumą, jei sportuojate ar mėgstate aktyviai leisti laiką.

Kontaktinių lęšių privalumai ir trūkumai
5 (100%) 2 votes