Gydytojai implantologai

Nors šiandien bene apie kiekvieną sritį galime rasti begalę įvairios naudingos informacijos, kartu su dideliais informacijos kiekiais rizikuojama susidurti ir su dezinformacija. Tai reiškia, kad ne viskas, ką randame, yra teisinga ir paremta faktais. Todėl kiekvienas iš mūsų, kuris nori vadovautis tikslia ir teisinga informacija, turėtų išmokti ją vertinti labai kritiškai ir suprasti, kas iš tikrųjų yra tikra, o kas tik pramanai. Ne išimtis yra ir odontologijos sritis. Kaip žinia, odontologo kabinete kartas nuo karto tenka apsilankyti kiekvienam, todėl jau seniai nestebina, kad sklando įvairių mitų, kurie neleidžia vartotojams priimti teisingus ir adekvačius sprendimus. Be to, nemaža dalis mitų yra susiję būtent su dantų implantavimu – viena iš populiariausių procedūrų odontologijos srityje.

1 mitas: Dantų implantavimas – tai turtingiesiems skirta paslauga. Tai yra absoliuti netiesa. Žinoma, vartotojai, kurie laikosi tokios nuomonės, greičiausiai niekuomet nesidomėjo dantų implantavimo įkainiais ir remiasi pasenusia bei prieš dešimt, penkiolika ar daugiau metų rasta informacija. Ir nors galite sakyti, kad jums nėra prieinamos net ir tikslios dabartinės implantų kainos, tai tikrai nereiškia, jog nėra efektyvių alternatyvų, padedančių padengti implantavimo išlaidas (pvz., mokėjimas lizingu).

2 mitas: Jei danties nėra toje vietoje, kurioje nesimato – danties implanto nereikia. Nemanykite, kad dantų implantai yra skirti tik estetinei išvaizdai pagerinti. Nors tai yra labai svarbus veiksnys, kuris vartotojams suteikia gražią šypseną ir didesnį pasitikėjimą savimi, tai tikrai nereiškia, jog tuo viskas ir pasibaigia. Visų pirma reikia galvoti ir apie bendrą dantų būklę. Jei prarandate vieną ar kelis dantis, tuomet ilgainiui greta atsiradusių tarpų esantys dantys ima stumtis, o tai reiškia, kad tarp kitų dantų didėja tarpai, tokiu būdu blogindami sąkandį, sukeldami didesnį diskomfortą ir neigiamai veikdami estetinį vaizdą.

3 mitas: Praėjus dešimčiai metų, dantų implantus reikia skubėti pakeisti. Tai dar vienas gajus mitas, kuris neturi nieko bendro su realybe. Dešimtmetis dantų implantams yra tik gamintojų garantinis terminas, kuris skirtas nemokamai implanto priežiūrai. Tai tikrai nereiškia, kad po dešimties metų jums teks keisti turimą implantą. Gydytojai implantologai visuomet informuoja savo pacientus, ką ir kaip reikėtų daryti, kad dantų implantai tarnautų kuo ilgiau ir sėkmingiau.

Keli mitai apie dantų implantus
Įvertink