akcijos maistuiPirkdami maistą norime sutaupyti. Dėl šios priežasties ieškome pigaus parduotuvių tinklo, atsakingai planuojame pirkinių krepšelį, domimės, kokios akcijos maistui taikomos vienoje ar kitoje prekybos vietoje. Deja, praktika rodo, kad kartais itin dideli išpardavimai pridaro daugiau žalos, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio – pamatę gražias kainas perkame tai, ko šiaip nepirktume, todėl išleidžiame daugiau, nei planavome. Iš kitos pusės, išbandyti naujus produktus tikrai verta – galbūt atrasime tai, kas idealiai atitiks mūsų ir mūsų šeimos poreikius.

Planuokite iš anksto

Jei norite sutaupyti pirkdami maistą ir gėrimus, visų pirma turite planuoti. Jei į parduotuvę eisite, nežinodami, ką ketinate pirkti, kur kas lengviau pasiduosite reklaminiams šūkiams ir susiviliosite gražiai atrodančiomis maisto pakuotėmis. Grįžę namo suprasite, kad nusipirkote daugybę nereikalingų dalykų, nuo kurių, galbūt, net nepavalgysite. Kitaip sakant, jei norite būti sotūs ir sutaupyti – maisto krepšelį planuokite iš anksto. Rekomenduojame namie pasidaryti planuojamų pirkinių sąrašą ir, atėjus į parduotuvę, tiksliai jo laikytis. Kad nesijaustumėte suvaržyti, galite iš anksto pagalvoti apie papildomas išlaidas, skirtas naujo maisto produkto išbandymui ar neplanuotam pirkiniui. Vis dėlto, net ir šiuo atveju turite būti nusibrėžę tikslią sumą, kurią ketinate tokiam gaminiui išleisti.

Sekite akcijas

Kitas žingsnis – domėtis akcijomis ir išpardavimais. Tai vienas optimaliausių sprendimų, leidžiančių sėkmingai taupyti. Iš kitos pusės, tai nereiškia, kad turite pirkti viską, ką siūlo didieji prekybos centrai. Suplanavę pirkinių sąrašą, pasidomėkite, kurios parduotuvės jūsų mėgstamiems produktams siūlo nuolaidas. Jei pirkinių krepšelis labai didelis, gali būti, kad teks aplankyti ne vieną, o kelias parduotuves. Vis dėlto, siekdami išlaikyti pirkėjų dėmesį, didieji prekybos tinklai siūlo itin palankias kainų ir asmeninių nuolaidų sistemas, kad būtumėte tikri, jog vienoje parduotuvėje gautumėte viską, ko reikia už mažiausią kainą.

Sumažinkite apsilankymų parduotuvėje skaičių

Trečias žingsnis – stenkitės į parduotuvę eiti kur kas rečiau. Praktika rodo, kad kuo dažniau apsilankote prekybos vietoje, tuo daugiau pinigų išleidžiate. Jei įmanoma, planuokite maisto produktų sąrašą kelioms dienoms ar net savaitei į priekį. Pagalvokite, kokius patiekalus gaminsite kasdien ir ko jums prireiks. Tiesa, jei planuosite pirkinius savaitei į priekį, natūralu, kad jums teks sugrįžti į parduotuvę greitai gendančių maisto produktų, pvz., pieno, kadangi jų atsargų ilgai neišlaikysite. Šiuo atveju apsibrėžkite tikslą, kad pirksite tik tai, kas būtina, o paišlaidauti galėsite kito suplanuoto didesnio apsipirkimo metu.

Kaip sutaupyti apsiperkant maisto parduotuvėje?
5 (100%) 1 vote