Remiantis įvairių tyrimų duomenimis, didžioji dauguma interneto vartotojų informacijos apie dominančias prekes ir paslaugas ieško įvesdami užklausas Google paieškos sistemoje. Taip pat nustatyta, kad dažniausiai peržiūrimas tik pirmasis Google paieškos puslapis. Tai rodo, kad interneto svetainės optimizavimas paieškos sistemoms (SEO), tinklapiui garantuoja didesnį lankytojų srautą. Šiame straipsnyje aiškinamasi, kaip atliekamas svetainės optimizavimas.

Kas yra svetainės optimizavimas?

Svetainės optimizavimasSiekiant suprasti, kaip atliekamas svetainės optimizavimas, pateikiame šios sąvokos reikšmę. Svetainės optimizavimas – tai tinklapio turinio, struktūros, kodo bei kitų parametrų tobulinimas, siekiant, kad būtų randama Google paieškoje pagal aktualius raktažodžius ir užimtų joje kuo aukštesnes pozicijas. Tai atliekama vadovaujantis tam tikromis taisyklėmis, paremtomis Google algoritmo reikalavimais, kurių priskaičiuojama daugiau nei 200. Ir jie nuolat keičiasi.

Kaip veikia SEO? >>

SEO optimizavimas skiriamas į dvi dalis: išorinį ir vidinį optimizavimą.

Vidinis SEO optimizavimas

Vidinis SEO optimizavimas – tai svetainės vidiniai pakeitimai, kurie padeda Google paieškos sistemai suprasti turinį ir jį pateikti užklausas rašantiems vartotojams. Vidinio SEO metu atliekami tokie darbai kaip puslapių pavadinimų, žymų ir aprašymų, užsikrovimo  greičio optimizavimas, XML žemėlapio generavimas ir pateikimas, nuotraukų pavadinimų ir dydžių optimizavimas, svetainės  struktūros ir nuorodų tvarkymo darbai,  svetainės pritaikymas mobiliems įrenginiams bei kodo tobulinimas pritaikant prie standartų reikalavimų.

 

Išorinis SEO optimizavimas

Išorinis SEO optimizavimas, kitaip, nei vidinio optimizavimo atveju, vyksta ne svetainėje, o išorinėje interneto erdvėje. Svarbiausias išorinio optimizavimo įrankis – atgalinių nuorodų generavimas.  Kuo daugiau svetainė turi į ją nukreipiančių išorinių nuorodų, tuo ji labiau vertinama. Be atgalinių nuorodų, išorinis SEO apima socialinių tinklų SEO, bei interneto svetainės duomenų talpinimą į internetinius katalogus.

Taigi, teisingi SEO veiksmai padeda Google suprasti interneto svetainės turinį ir indeksuoti  aukštai paieškos rezultatuose. Pabaigai verta akcentuoti, jog kaip atliekamas svetainės optimizavimas ir kokie bus rezultatai, stipriai priklauso nuo SEO specialisto profesionalumo. Kita vertus, ne visada visus reikiamus SEO optimizavimo darbus turi atlikti SEO specialistas. Priklausomai nuo situacijos, dalį darbų galima perleisti svetainės administratoriams, programuotojams ar rinkodaros paslaugų teikėjams.

Kaip atliekamas svetainės optimizavimas
3 (60%) 2 votes