komandos formavimasLyderiavimo politika šiais laikais matyti itin ryškiai. Kai kurie asmenys labai sėkmingai be jokio talento pasiekia aukštumas tik todėl, kad paprasčiausiai moka aplink save suburti žmones, kitaip žodžiais tariant yra labai charizmatiški. Komandos formavimas, kaip lyderystės dalis, yra labai svarbus, tad vis daugiau verslininkų suvokia, kad komandos formavimas yra menas, kurį gali įvaldyti kiekvienas.

Komandos formavimas ne toks paprastas darbas kaip galėjote pagalvoti. Daugelis žmonių pirmiausia internete perskaito patarimus ir stengiamasi jais pasinaudoti formuojant savo komandą. Kuomet matyti, kad jokių akivaizdžių rezultatų pasiekti nepavyks – kreipiamasi į profesionalus, kurie padeda vadovams tapti lyderiais.

Nemotyvuoti darbuotojai. Ką daryti?

Viena didžiausių problemų yra tai, kad darbuotojai paprasčiausiai nemotyvuoti. Žinoma, jeigu neturite galimybių pakelti algos, šiuo atveju nieko nepadarysite. Tačiau egzistuoja kur kas daugiau motyvavimo būdų. Net ir paprasčiausias geras žodis darbuotojui gali būti itin svarbus ir galintis paskatinti kur kas geriau jaustis.

Komandos formavimas yra daug laiko reikalaujantis darbas. Pradžioje komplimentai gali būti pasakomi kur kas rečiau ir po truputį dažninamas jų sakymo laikotarpis. Svarbiausia, kad darbuotojas jaustųsi reikalingas ir matytų, kad jo darbas yra jaučiamas.

Taip pat didelė problema yra tai, kad kai kurie darbuotojai paprasčiausiai nežino, koks yra jų įmonės tikslas. Atrodo aišku, kad tikslas turėtų būti uždirbti daugiau, tačiau kai kurios įmonės stengiasi kur kas plačiau. Pavyzdžiui, jos nori būti socialiai atsakingos ir nori, kad jų produkcija atneštų naudą. Rekomenduojama tai tiksliai pasakyti darbuotojams, kadangi kai kurie gali net nežinoti vardan ko dirba.

Komandos formavimo technika

Komandos formavimas yra dar sudėtingesnis žingsnis nei kiekvieno individo motyvavimas. Žinoma, tik motyvavus kiekvieną individą atskirai galima pagaliau pradėti ieškoti būdų, kurie padėtų tuo pačiu ir visą komandą vieningai siekti to paties tikslo.

Žinoma, komandą gali formuoti tik lyderis. Natūralu, kad grupelė žmonių neklausys paprasti asmens, kuris nemoka įtikinti, kad jo sprendimai yra geriausi ir kad jis gali pasiūlyti optimaliausius sprendimus.

1. Pasistenkite supažindini savo darbuotojus vienu su kitais. Dažniausiai kai jie vienas kito nepažįsta paprasčiausiai nejaukiai jaučiasi darbo vietoje. Kuo malonesnę aplinką sukursite – tuo darbuotojai jausis geriau, pažins vienas kitą ir tuo pačiu noriau kartu sieks tu pačių rezultatų.

2. Pasistenkite, kad darbuotojai kartu būtų ne tik darbo metu, tačiau tuo pačiu ir laisvalaikiu. Paprasčiausiai, jie atmes oficialumo pančius ir tuo pačiu kur kas geriau jausis.

3. Natūralu, kad darbo vietoje yra labai daug skirtingų asmenybių. Norint, kad visi jie gerai sutartų teks skirti šiek tiek laiko. Svarbiausia, kad net ir patys skirtingiausi asmenys galiausiai gali būti puikūs draugai. Tik reikia naudoti įvairią technika, pavyzdžiui žaidimus, kurie padeda susibendrauti.

Komandos formavimas yra didelis ir labai reikšmingas žingsnis, kuris gali užtikrinti, kad visi kur kas nuoširdžiai dirbs vardan įmonės tikslo. Jeigu sukursite tokią aplinką, kurioje darbuotojai nesujaus kaip darbo vietoje, tokiu atveju verslas pats kils į viršų.

Darbuotojai Jūsų neklauso? Galbūt kažką darote ne taip…
Įvertink