baidariu nuomaLietuvių pamėgtas plaukimas baidarėmis – išskirtinė pramoga, suteikianti energijos, dovanojanti gražių įspūdžių ir prisiminimų. Plaukimas gali būti organizuojamas tiek keliems žmonėms, tiek didžiuliam draugų būriui. Be to, individualūs baidariu marsrutai atitiks tiek vyresnių, tiek jaunesnių plaukikų poreikius. Svarbiausia – neatidėlioti laiko ir apie kelionę galvoti iš anksto.

Vasaros ir žiemos plaukimai

Jei ketinate plaukti baidarėmis, turite nuspręsti, kuris sezonas atitiks jūsų išsikeltus lūkesčius. Plaukimas baidarėmis gali būti organizuojamas visais metų laikais (jei tai leidžia oro sąlygos ir plaukimo galimybės). Tiek šiltasis, tiek šaltasis sezonas turi savų privalumų ir trūkumų. Vasaros plaukimai rekomenduojami šios pramogos nebandžiusiems arba gana retai plaukiantiems keliautojams, kurių tikslas – malonus poilsis su draugais. Karštasis metų sezonas siūlo itin plačią upių kelių pasiūlą, todėl maršrutą išsirinksite gana greitai ir lengvai. Žinoma, priklausomai nuo konkrečių pageidavimų, siūlome pasidomėti maršruto sudėtingumu ir vaizdingumu. Šaltojo metų laiko plaukimai rekomenduojami ekstremaliems ir iššūkių nebijantiems keliautojams, kurie ieško naujų potyrių. Iš kitos pusės, daugelis baidarininkų tvirtina, kad plaukimas žiemą, grožintis apsnigtu Lietuvos kraštovaizdžiu, yra vienas romantiškiausių ir gražiausių dalykų, kuriuos jiems teko matyti.

Išankstinė rezervacija

Nusprendę dėl konkretaus plaukimo laiko, neatidėliokite rezervacijos darbų. Siūlome pasikalbėti su baidariu nuomotojais iki planuojamos kelionės likus bent keliems mėnesiams. Tai itin aktualu tuomet, jei ketinate plaukti vasaros metu. Populiarieji upių maršrutai rezervuojami prieš pusmetį. Be to, nepamirškite, kad turite užsakyti ne tik dieną, bet ir laiką, kada ketinate išplaukti. Paprastai didžiausi keliautojų srautai siejami su ankstyvu rytu, kadangi kelionės pabaigoje dar lieka laiko įsikurti stovyklavietėje ir leisti vakarą su kelionės draugais. Kad išvengtumėte nesklandumų, iš anksto rezervuokite ir stovyklavietės vietą ar poilsinį namuką. Taip būsite tikri, kad kelionės dieną nereikės sukti galvos dėl nakvynės paieškos.

Tinkami rūbai ir avalynė

Iš anksto planuokite kelioninį baidarių bagažą. Tai labai svarbu tuomet, jei planuojate plaukimą šaltuoju metų laiku. Jums reikės ne tik termo drabužių ir patogios avalynės, bet ir tvirto pasiuvimo pirštinių, šilto maisto ir gėrimų. Vasaros metu didžiausią dėmesį skirkite avalynei. Siūlome rinktis guminius, t. y. drėgmės nebijančius, batus. Su savimi turėkite atsarginių drabužių komplektą (pakuokite jį į neperšlampamus maišus). Nepamirškite, kad kelionės metu būtina turėti geriamo vandes. Venkite saldžių ir gazuotų gėrimų, alkoholio.

Baidarės ir poilsis gamtoje: kada pradėti planuoti?
Įvertink